Petrol
95.47
0.58%
Euro
18.2726
0.17%
Dolar
17.9298
0.10%
Altın
1.022
-0.07%
Borsa
275
-0.98%
Bitcoin
418.237
0.97%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Kim, Trump'ı devlet televizyonunda tehdit etti

  Kim, Trump'ı devlet televizyonunda tehdit etti

  Kuzey Kore, Trump'ın "Kuzey Kore'yi yok ederiz" sözlerine karşılık çok güçlü bir hidrojen bombası denemesi yapacaklarını açıkladı.
  • Ajanslar
  • 22.09.2017 - 07:54

  Güney Koreli haber ajansı Yonhap'ın aktardığına göre Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, bu soruya eşi benzeri görülmemiş ölçekte bir hidrojen bombasını Pasifik Okyanusu'nda test edebilecekleri yanıtını verdi.

  DEVLET TELEVİZYONUNDAN TRUMP'A TEHDİT

  Devlet televizyonundan nadir görülen türden bir açıklama yapan Kim Jong-un ise, "akıl hastası" olduğunu söylediği ABD Başkanı Trump'ın bu sözlerle onu korkutamayacağını söyledi ve yaptırımlarla gözünü korkutmak isteyen Batı'ya şu mesajı verdi: "Trump'ın sözleri beni korkutmak ya da durdurmak yerine, seçtiğim yolun doğru yol olduğuna beni ikna etti. Bu benim son ana kadar izleyeceğim yol olacak."

  Kim, Trump ı devlet televizyonunda tehdit etti #1

  TRUMP'TAN EK YAPTIRIM KARARI

  Trump ise, bu sert açıklamadan önce yeni bir hamle yaparak, Kim'in nükleer silah programına karşı ülkeye ek yaptırımlar getirecek bir kararnameyi imzaladı.

  Kim, Trump ı devlet televizyonunda tehdit etti #2

  Kuzey Kore'nin art arda gerçekleştirdiği füze denemeleri, ABD ile gerilimi giderek tırmandırırken, diğer yandan da olası bir nükleer saldırı tehdidinin büyüklüğüne işaret ediyor. Kim Jong-un ise, ülkesine yönelik yaptırımların nükleer programı sadece daha da hızlandıracağını söyleyerek, uluslararası baskıları kenara itiyor.

  Kuzey Kore'nin 33 yıllık füze denemeleri VİDEO

  Kim, Trump ı devlet televizyonunda tehdit etti #3

  Kim, Trump ı devlet televizyonunda tehdit etti #4

  Kim, Trump ı devlet televizyonunda tehdit etti #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir