Petrol
95.89
-0.44%
Euro
18.3592
0.45%
Dolar
17.955
0.31%
Altın
1.034
0.08%
Borsa
2797
0.00%
Bitcoin
417.950
-2.46%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  KKTC kanalında olaylı program izleyenleri hayrete düşürdü İZLE

  KKTC’deki Kanal T'de yayınlanan Ada Sabahları adlı program 15 dakika geç başlayınca ortalık birbirine girdi.
  • 21.04.2014 - 15:50
  KKTC kanalında olaylı program izleyenleri hayrete düşürdü İZLE

  KKTC kanalında olaylı program izleyenleri hayrete düşürdü İZLE #1

  KKTC’de en çok izlenen sabah programlarından biri olan Ada Sabahları’nda bu sabah yaşananlar izleyenleri hayrete düşürdü.

  KKTC kanalında olaylı program İZLE

  ''KENDİSİNE SORSANIZ İNSANLIK HALİDİR, SORRY'DİR''

  Her sabah 07.00’da başlaması gereken programın geç başlaması sonrası açılışta, “Değerli izleyiciler maalesef geç başlamamızın sebebi yayıncı arkadaşımızın uyuya kalmasıdır, kendisine sorarsanız insanlık halidir ve onun tabiri ile sorry’dir” demesi üzerine yayın yönetmeni yayın sırasında programa siyah ekran verdi.

  ''GÖRÜNTÜ BİLİNÇLİ OLARAK MI SİYAHA DÜŞTÜ?''

  Sunucu Pınar ise, bu durumu fark edip, “Az önce teknik bir arıza olmaksızın görüntü bilinçli olarak siyaha mı düştü?” dedi. Tam bu sırada ekran tekrar karartılınca Nazmi Pınar çileden çıkarak, izleyiciye yaşadığı durumu anlattı ve sesinin yayında olup olmadığını dahi bilmediğini ifade ederek mikrofonunu çıkardı ve yayını terk etti.

  ''GERİ KALMIŞ TELEVİZYONCULUĞUN ÖRNEĞİ''

  Olay sonrası Kanal T yönetimi hemen yayın yönetmenini kanaldan uzaklaştırırken durumu gören Nazmi Pınar ise rica edilmesi sonrası yayına döndü ve “Maalesef KKTC’de geri kalmış Televizyonculuğun bir örneği olan bu durum son derece üzüntü vericidir. Düşünün ki canlı yayında sesinizi kısacaklar ve ekrana siyah görüntü verecekler. Bu bana değil izleyiciye karşı yapılan bir saygısızlıktır. Ben ve ekibim sabah programına hazırlık için her gün saat 04.00 itibari ile yoğun bir tempoya girmekteyiz. Tüm hazırlıklarımızın bitmesine rağmen programa başlamak için bir yayın yönetmenini beklemek izleyiciye yapılan saygısızlıktır. İzleyici hatası ile sevabı ile ekran önündeki kişiyi bilir. Yönetmen uyumuş, geç gelmiş, bunları bilemez.

  ''SÖZ KONUSU YÖNETMEN OLDUĞU SÜRECE YAYINA ÇIKMAYACAĞIM''

  ''Ekran ile ilgili muhatabı daima ekran önünde gördüğü kişidir. Dolayısı ile geçmişte de benzer olayların yaşanması ve bunun yönetimin dikkatine getirilmesine rağmen değişen bir şeylerin olmaması ve hataların artık alışkanlık hale gelmesi sonucu ben de kendimi en iyi ifade edebileceğim, izleyicilerime derdimi anlatmaya çalıştım. Maalesef sesim kısılmaya çalışıldı. Bu bir ayıptır. Ayıp nasıl temizlenir bekleyip göreceğiz. Ancak almış oluğum kararı Kanal Yönetimi ile paylaştım. Söz konusu Yönetmen olduğu sürece asla yayınlara çıkmayacağım” dedi. Yaşananlar sosyal medyada da büyük ses getirirken birçok kullanıcı sunucu Nazmi Pınar’a destek mesajları verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir