Petrol
112.66
0.55%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.712
-3.00%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Kolombiya'da pet şişeden ev yapıyorlar

  Kolombiya'da eğitim veren tasarım kursu Organizmo, öğrencilerine doğayı kirletmeyecek materyallerle yaşam alanları yaratmayı öğretiyor.
  • 28.10.2014 - 09:26
  Kolombiya'da pet şişeden ev yapıyorlar

  Kolombiya da pet şişeden ev yapıyorlar #1

  Biyo-mimari teknikleriyle ilgili dersler de verilen okula dünyanın her yerinden öğrenci akın ediyor. Organizmo eğitim kurumunda düzenlenen ikişer haftalık kurslar dünyaya zarar vermeden de şehirleşilebileceğini kanıtlıyor.

  Kolombiya'da pet şişeden ev yapıyorlar İZLE

  DOĞAYLA BARIŞ

  Organizmo’nun kurucusu Ana Maria Gutierez eğitim kurumlarının hedeflerinde şu sözlerle bahsetti: "Çevre dostu bir şekilde geri dönüşüm odaklı yaşamak çok önemli. Bunun tüketici atığı ya da çevremizdeki yaşam alanlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığının pek bir önemi yok. Doğayla barış halinde yaşamak önemli."

  Kolombiya da pet şişeden ev yapıyorlar #2

  PET ŞİŞEDEN BİNA

  Pet şişelerle bina yapan öğrenciler şişelerin içlerine kum dolduruyor bunlardan duvar ve yağmur sularının faydalı olacağı, yeşil çatılar tasarlıyor. Uygulanan kursların hedefi ise mimarinin çevresel zararlarını en aza indirebilmek.

  Kolombiya da pet şişeden ev yapıyorlar #3

  ÖĞRENCİLERDEN ÇEVRECİ ÇÖZÜMLER

  İspanya’dan Kolombiya’ya gelen öğrencilerden Lucia Cano ise mimaride çevreci metotları desteklediğini şu sözlerle belirtiyor: "Dünya genelinde karbon gazı salınımının %40’ı mimari gerekliliklerle ortaya çıkıyor. Biz de mühendisler olarak yeni binalar yapmak istiyorsak Doğa Ana’yı tahrip etmeden çevreci çözümler bularak bu konuda sorumluluk almalıyız."

  Kolombiya da pet şişeden ev yapıyorlar #4
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir