Euro
11.1433
1.05%
Dolar
9.5372
0.6%
Altın
551.74
0.69%
Borsa
1.522
0.18%
Bitcoin
596.653
6.18%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C
  Kral Selman'dan 30 milyar dolarlık ikramiye

  Kral Selman'dan 30 milyar dolarlık ikramiye

  Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz, göreve gelmesi sebebiyle devlet memurları, emekliler ve öğrencilere 2 maaş ikramiye emretti.
  • 30.01.2015 - 08:37

  kral

  Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, göreve gelmesi münasebetiyle devlet memurları, emeklilere ve öğrencilere 30 milyar dolar değerinde 2 maaş ikramiye ödenmesini emretti.

  PARA CEZASINDAN HAPİS YATANLAR

  Kral Selman, devlet memurları ve emekliler 2 maaş ikramiye ödenmesine, sivil mahkumlara kamu haklarından kaynaklanan 500 bin Suudi Arabistan Riyali'ni (yaklaşık 133 bin dolar) aşmayan para cezalarının affedilmesine, af kapsamındaki yabancı uyrukluların da sınır dışı edilip, haklarında ülkeye giriş yasağı konulmasına karar verdi.

  ELEKTRİK, SU HİZMETLERİNDEN SPOR KULÜPLERİNE

  Elektrik ve su hizmetlerine yönelik projelerde harcanmak üzere 20 milyar riyal tahsis edilmesini kararlaştıran Selman, ülkede kayıtlı tüm edebiyat kulüpleri ve süper lig takımlarına onar, birinci lig takımlarına beşer milyon ve ülkede kayıtlı diğer takımların her birine ise 2 milyon riyal ikramiye ödenmesi talimatını verdi.Ü

  KRAL ENGELLİLERİ DE UNUTMADI

  Sosyal güvenlikten yararlananlar ve engellilere de 2 maaş ikramiye ödenmesini emreden Selman, Sosyal İşler Bakanlığı'nda kayıtlı yardım kuruluşlarına destek için 2 milyar, Dayanışma Kooperatifleri Konseyi'ne 200 milyon ve kayıtlı ihtisas meslek birliklerinin her birine 10 milyon riyal ödenmesini kararlaştırdı.

  TWİTTER'DA HALKINDAN DUA İSTEDİ

  Kral Selman, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada, din ve vatana hizmet için Allah'tan yardım dilediğini belirterek, halkının hakkını ne yaparsa yapsın ödeyemeyeceğini söyledi.

  Selman, “Değerli halkım, ne yaparsam yapayım sizin hakkınızı ödeyemem. Daha fazlasını hak ediyorsunuz. Dine ve vatana hizmet için Allah'tan bana ve sizlere yardım etmesini dilerim. Dualarınızda beni unutmayın” dedi. Kralın tweetine yoğun ilgi gösteren halk, iki saat içinde mesajı 175 bin kez retweet etti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir