Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
413.111
-0.93%
22ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 22 C

  Lavrov ABD'yi, Venezuela'ya müdahale etmekle suçladı

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Venezuela'da yaşanan gelişmeleri "egemen bir devletin iç işlerine kaba bir müdahale" olarak niteledi.
  • AA
  • 24.01.2019 - 17:45
  • Güncelleme : 24.01.2019 - 17:45
  Lavrov ABD'yi, Venezuela'ya müdahale etmekle suçladı

  qweqwe

  Rus Ria haber ajansına göre; Lavrov, Cezayir'de mevkidaşı Abdelkader Messahel ile yaptığı ortak basın toplantısında, Venezuela'daki son durumu değerlendirdi.

  MADURO'YA KARŞI MÜDAHALE

  Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guadio'nun, kendini geçici devlet başkanı ilan etmesiyle yaşanan gelişmeleri, "egemen bir devletin iç işlerinde kaba bir müdahale" olarak değerlendiren Lavrov, "fiziksel olarak yok edilmesi de dahil" Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu, iktidardan indirmek için birden fazla girişim yapıldığını hatırlattı.

  Lavrov, ABD ve bazı ülkelerin kendini geçici başkan ilan eden yönetimi tanıdığını anımsatarak, ABD'nin kendi seçimlerine dışarıdan müdahale edildiği suçlamalarında bulunurken, kendisinin diğer ulusların içişlerine karıştığını belirtti.

  ABD MÜDAHALESİ

  Lavrov, "Bu tanıma, (Venezuela'nın) içişlerinin ciddi şekilde istikrarsızlaştırılması ve kaosla dolu yapay bir güç yaratılmasında (ABD ve diğer bazı ülkelerin) onların müdahalesi olduğu anlamına geliyor." dedi.

  Lavrov ayrıca, Rusya'nın, Venezuela'nın ulusal çıkarlarını korumak adına tüm sorumlu devletlerle birlikte çalışmaya hazır olduğunu vurguladı.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir