Petrol
83.31
0.76%
Euro
19.5667
0.09%
Dolar
18.6331
-0.03%
Altın
1.063
0.42%
Borsa
4958
0.10%
Bitcoin
322.619
-0.94%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Maduro'dan deniz üssüne ziyaret

  Venezuela'nın lideri Nicolas Maduro, Catia La Mar'da bulunan deniz üssünü ziyaret etti. Maduro, askerler ile bir araya gelerek ordudan bağlılık sözü aldı.
  • Haber Merkezi
  • 16.05.2019 - 04:43
  Maduro'dan deniz üssüne ziyaret

  Venezuela lideri Nicolas Maduro, ABD’nin sahil güvenlik gemisinin yapılan uyarılardan sonra ülkenin ulusal karasularını hızlı bir şekilde terk ettiğini belirtmişti. Maduro, ABD gemisine uyarı yapılan deniz üssünü ziyaret ederek askerler ile bir araya geldi.

  MADURO'YA SADAKAT YEMİNİ

  Maduro'nun ziyareti sırasında askeri tören gerçekleştirilirken, askerler Venezuela Devlet Başkanına bağlılık sözü vererek ABD'ye karşı intikam yeminleri etti.

  Maduro dan deniz üssüne ziyaret #1

  HÜCUMBOT İLE KARŞILIK

  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ordu mensuplarıyla dünkü buluşmasında, ABD’nin sahil güvenlik gemisinin, Venezuela donanmasında görev alan devriye hücumbotunun yaptığı uyarılardan sonra ülkenin ulusal kara sularını hızlı bir şekilde terk ettiğini açıkladı.

  Maduro dan deniz üssüne ziyaret #2

  Maduro, “Devriye hücumbotumuz, emperyalist baskıncı gemiye, ‘defol buradan’ demek üzere denize açıldı. Komuta eden subay, ‘Venezuela kara sularında bulunuyorsunuz, lütfen yasalara ve uluslararası hukuka uyun ve derhal ülkeyi terk edin’ dedi. Ve Amerikan gemisi üçüncü kez ülkemizi terk etti. Bu uluslararası hukukun, barışın, Venezuela’nın askeri ahlakının zaferi.” diye konuştu.

  Maduro dan deniz üssüne ziyaret #3

  "YAPABİLECEKLERİMİZİ ORTAYA KOYDUK"

  Amerikalı denizcilerin eylemini, ülkenin bu tür hamlelere hazır olup olmadığını kontrol etmeyi amaçlayan, Venezuela’ya yönelik bir provokasyon olarak nitelendiren Maduro, şöyle konuştu: “Donanmamızın, ulusal silahlı kuvvetlerimizin neler yapacağını, korkup korkamayacağımızı görmek için, tepkimizi görmek için bunu yaptılar. Tepkimiz gösterge niteliğindeydi. Mutlak bir soğukkanlılık sergilendi. Sıfır sinir, soğukkanlılık, dayanıklılık ve kararlılık, cesaret ve irade ortaya konuldu.”


  Görüş Bildir