Euro
10.1507
0.33%
Dolar
8.6528
0.3%
Altın
493.93
0.34%
Borsa
1.39
0.32%
Bitcoin
366.377
-2.07%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  Makedonya sınırına mülteci akını devam ediyor

  Ortadoğu'dan gelen göçmenlerin Balkanlar üzerinden Avrupa'ya akını sürüyor.
  • CHA
  • 08.09.2015 - 12:25
  Makedonya sınırına mülteci akını devam ediyor

  Aylan bebeğin sahildeki cansız bedenin fotoğraflarının yayınlanmasının ardından Avrupa ülkelerinin göçmenlere karşı daha olumlu yaklaşması, iltica etmek isteyenleri Avrupa hayalini güçlendirdi.

  Makedonya sınırına mülteci akını devam ediyor #1

  MÜLTECİLER TEHLİKELİ YOLCULUĞU GÖZE ALIYOR

  Yunanistan-Makedonya sınırındaki göçmen dramı sürüyor. Suriye'de devam eden savaştan kaçan mülteciler, Avrupa'da daha iyi bir yaşam hayaliyle tehlikeli yolculuğu göze alıyor.

  Makedonya sınırına mülteci akını devam ediyor #2

  KAYIT VE NAKİL İŞLEMLERİ YAVAŞ İLERLİYOR

  Avrupa ülkelerinin daha fazla Suriyeli mülteci kabul edeceklerini açıklaması bu umudu canlı tutan bir gelişme oldu..Ancak sınırlardaki kayıt ve nakil işlemleri yavaş işliyor.

  Makedonya sınırına mülteci akını devam ediyor #3

  MÜLTECİLER GEVGELİ'YE ULAŞIYOR

  Kaçak göçmenler Türkiye'den Yunan adalarına oradan da önce Atina ardından ise Selanik'e ulaşıyorlar. Ardından ise hedef, Selanik'ten yaklaşık 80 kilometre uzaklıktaki Yunanistan'ın Kilkis ili İdomeni köyü. Burada kayıtları yapılan mülteciler, Evzon tren istasyonunu kullanarak Makedonya'nın Gevgeli kasabasına ulaşıyor.

  Makedonya sınırına mülteci akını devam ediyor #4

  HEDEF AVRUPA ÜLKELERİNE ULAŞMAK

  Yunanistan-Makedonya sınırından günde yaklaşık 3 bin göçmen ve mülteci geçiş yapıyor. Göçmenlerin yolculuğu, Gevgeli'den otobüs ve trenlerle Sırbistan üzerinden devam ediyor. Hedef ise Macaristan yolunu izleyerek Avrupa'nın diğer ülkelerine ulaşmak.

  Makedonya sınırına mülteci akını devam ediyor #5

  SINIR KAPISINDA KAYITLARI YAPILIYOR

  Özellikle de Avusturya üzerinden Almanya'ya. İdomeni köyüne varıncaya kadar gece gündüz yürüyen mülteciler, sınır kapısında kayıtları yapıldıktan sonra bir engeli daha aşmış oluyor. Fakat Makedonya sınırındaki Gevgeli'de personel azlığı sebebiyle göçmenler günlerce beklemek zorunda kalıyor. Zorlu Avrupa yolculuğuna çıkanlar arasında çok sayıda çocuk ve kadın ile yaşlılar bulunuyor.

  Makedonya sınırına mülteci akını devam ediyor #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir