Euro
10.0399
0.6%
Dolar
8.4713
0.79%
Altın
492.86
0.78%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
334.630
4.50%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C
  New York Times: ABD ve NATO Erdoğan'ı durdurmalı

  New York Times: ABD ve NATO Erdoğan'ı durdurmalı

  New York Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yükselişini durdurmak için ABD ve NATO'yu göreve çağırdı.
  • Ajanslar
  • 24.05.2015 - 05:50

  New York Times: ABD ve NATO Erdoğan ı durdurmalı #1

  New York Times gazetesinin ''yazı işleri kurulu'', Türkiye’de yaşanan seçim süreciyle ilgili ''Türkiye üzerindeki kara bulutlar'' başlıklı bir yazı kaleme alarak, paralel örgüt çevrelerini referans gösterip adeta dış kaynaklı darbe çağrısında bulundu.

  Gazetenin internet sitesinde ve dünkü New York baskısında yayımlanan ibretlik bölümler şöyle:

  "Türkiye'deki kritik genel seçimlere iki hafta kala, tansiyon yükseliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren bazı kesimlerse, Adalet Ve Kalkınma Partisi'nin seçimleri kazanmasını sağlamak için yeni bir baskının başlamasından korkuyor. Siyasi sürecin zalimce manipüle edilmesi ciddi bir hata olur."

  "ABD VE NATO, ERDOĞAN'I DURDURMALI"

  "Sayın Erdoğan'ın karşı çıktığı bir başlıktan ötürü Hürriyet gazetesine yönelik yapılan suç duyurusuyla yeni bir alarm çaldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ABD'de gönüllü sürgünde bulunan İslamcı vaiz Fethullah Gülen'le bağlantılı çok sayıda medya organının yasaklanmasını istedi. Bu seferki tehlikeli atmosfer alışılmadık biçimde karanlık ve korku verici. Sayın Erdoğan doğruyu söyleyenlere karşı giderek hasmane bir tavır takınıyor gibi. ABD ve Türkiye'nin diğer NATO müttefikleri, onu bu yıkıcı yoldan geri döndürmeye çalışmalı.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir