Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.662
0.43%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Obama'dan seçmenlere Trump uyarısı

  Obama, Yunanistan, Almanya ve Peru'yu kapsayan yurt dışı seyahati öncesi Beyaz Saray'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
  • Haber Merkezi
  • 15.11.2016 - 01:51
  Obama'dan seçmenlere Trump uyarısı

  Trump'ın başkan seçilmesinden sonra Demokrat seçmenin durumu kabullenemeyerek sokaklarda eylemler yapmasına tepki gösteren Obama, "Donald Trump ABD'nin yeni başkanı olacak ve bir takım olmak onun elinde. Ona oy vermeyenler demokrasinin nasıl çalıştığını hatırlamalılar. Bana da oy vermeyenler ve benden hoşlanmayanlar vardı. Umarım bu söylediğim hatırlatıcı olur: Seçim her zaman daha iyidir ve oylar sayılabilir." dedi.

  DEMOKRATLARA PARTİ İÇİNDE YENİ FİKİRLER GÖRÜLMELİ MESAJI

  Başkanlık seçimlerinin sonrasında Demokrat Parti’nin çekirdek değer ve prensipleri konusunda bocalamaması gerektiğini ifade eden Obama, parti içinde yeni ses ve fikirlerin de oluşması gerektiğini belirtti.

  "TRUMP NATO'YA BAĞLILIĞI SÜRDÜRECEK"

  Trump’ın Washington’ın dış politikasının sürekliliğini sürdüreceğini belirten Obama, “Trump, NATO’ya yönelik stratejik bağlılığı sürdürmeye yönelik niyetini belli etti” dedi.

  ATİNA'YA GİDİYOR

  Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’la salı günü Atina’da bir araya gelecek olan Obama, çarşamba günü de Almanya Başbakanı Angela Merkel’le görüşmek için Berlin’e geçecek.

  Beyaz Saray’daki görev süresi ocakta sona erecek olan Obama, Avrupa’dan ayrılmadan önce Fransa, İspanya, İngiltere ve İtalya liderlerine de bir konuşma yapacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir