Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
306.500
-2.14%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  Papa, cinsel istismar kriziyle ilgili son noktayı koydu

  Papa, cinsel istismar kriziyle ilgili son noktayı koydu

  Papa Françesko, Köln Başpiskoposu Kardinal Rainer Maria Woelki'nin cinsel istismar iddialarını ele alışını incelemek üzere Stockholm ve Rotterdam Piskoposlarını Köln'e gönderiyor.
  • AA & Ensonhaber
  • 28.05.2021 - 20:32
  • Güncelleme : 28.05.2021 - 20:41

  Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Françesko, aylardır devam eden cinsel istismar krizi ile ilgili olarak son noktayı koydu.

  İKİ PİSKOPOSUNU KÖLN'E GÖNDERİYOR

  Papa bu bağlamda, Köln Başpiskoposu Kardinal Rainer Maria Woelki'yi denetlemek üzere Stockholm ve Rotterdam Psikoposlarını Almanya'nın en büyük piskoposluk bölgesi olan Köln'e gönderme kararı aldı.

  CİNSEL İSTİSMAR İDDİALARININ ELE ALINIŞI İNCELENECEK

  Papa Françesko tarafından gönderilen ziyaretçiler olarak adlandırılan Stockholm Piskoposu Kardinal Anders Arborelius ve Rotterdam Piskoposu Johannes van den Hende Papa’dan aldıkları geniş yetkilerle Köln Başpiskoposluğu'nda cinsel istismar iddialarının ele alınışını inceleyecek.

  ZİYARET, HAZİRAN AYININ İLK YARISINDA YAPILACAK

  Köln Başpiskoposluğu’ndan yapılan açıklamada, haziran ayının ilk yarısında yapılacağı belirtilen ziyaret sırasında Kardinal Rainer Maria Woelki'nin "muhtemel hatalarının" inceleneceği bildirildi. Ancak daha önce Köln'de görev yapan Hamburg Piskoposu Stefan Heße'nin ve açığa alınan piskopos yardımcıları Dominikus Schwaderlapp ve Ansgar Puff'un da ziyaretin odak noktalarında olacağı belirtildi.

  Papa, cinsel istismar kriziyle ilgili son noktayı koydu #1

  2014 yılında başpsikoposluk görevine gelen Woelki, Papa’nın iddiaları bağımsız olarak incelemek için müdahil olmasını memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

  CİNSEL İSTİSMAR KRİZİ, BİRÇOK İSTİFAYA NEDEN OLMUŞTU

  Köln Başpiskoposluğu aylardır devam eden cinsel istismar krizi nedeniyle birçok istifaya sahne oldu.

  Son olarak mart ayında yayımlanan bir rapor Woelki'nin görevini ihlal etmediğini ortaya koymuştu. Söz konusu rapor Hamburg Piskoposu Hebe'yi suçlu çıkarmış, Hamburg Piskoposu da bunun üzerine istifasını sunmuştu. Ancak skandal bununla sona ermedi. Zira Almanya'da Kilise'ye bağlı çeşitli bölgelerden Köln Başpiskoposu Woelki'ye yönelik olarak "kişisel olarak sorumluluk alması" talebi geldi.

  Papa, cinsel istismar kriziyle ilgili son noktayı koydu #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir