Euro
10.1345
-0.26%
Dolar
8.6356
-0.34%
Altın
489.09
-0.51%
Borsa
1.404
0.84%
Bitcoin
373.920
-6.15%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  PKK'nın hamile kadını infazı, terörist ifadesinde

  PKK'nın hamile kadını infazı, terörist ifadesinde

  Terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan sağlıkçı terörist, ifadesinde, örgütün acımasız ve kirli yüzünü gözler önüne serdi.
  • AA
  • 12.01.2019 - 12:43

  Türk güvenlik güçlerinin yurt içi ve dışında düzenlediği operasyonlarda çok sayıda elemanını kaybeden PKK, özellikle Suriye bölgesindeki çatışmalarda yaralanan teröristleri tedavi ettirmek amacıyla, bir süre önce kadın sağlıkçı kaçırdı.

  IRAK'TA BİR MAĞARAYA GÖTÜRÜLDÜ

  Bir fırsatını bulunca terör örgütünden kaçarak teslim olan ve güvenlik gerekçesiyle ismi açıklanmayan kadın terörist, ifadesinde, terör örgütü mensuplarınca Temmuz 2013'te kaçırılarak, Irak'ta bir mağaraya götürüldüğünü belirtti.

  PKK'nın hamile kadını infazı, terörist ifadesinde VİDEO

  KADINLARA TECAVÜZ EDİYORLAR

  Mağarada kaldığı süreçte, erkek teröristlerin kadınlara tecavüz ettiğine şahit olduğunu vurgulayan terörist, taviz vermediği için kendisine yönelik böyle bir şeyin yapılamadığını kaydetti.

  Kadın terörist, diğer kadınların korktukları için erkek örgüt mensuplarının tecavüz girişimlerine engel olamadıklarını, örgütte bulunduğu süreçte kendisinin de böyle bir şeyle karşılaşacağına dair korku yaşadığını anlattı.

  PKK nın hamile kadını infazı, terörist ifadesinde #1

  FRANSIZ VE ABD'Lİ DOKTORLARDAN EĞİTİM ALDIM

  Daha sonra Suriye bölgesinde, 6 ay boyunca Fransız ve ABD'li doktorlardan sağlık eğitimi aldığını bildiren kadın terörist, akabinde pratik yapması için bölgedeki hastanelere gönderildiğini belirtti.

  "HAMİLE TERÖRİSTİ ÖLDÜRDÜLER"

  Kadın terörist, "Rasulayn Hastanesi'nde hamile olduğundan şüphelendikleri terör örgütü PKK mensubu bir kadının tahlillerini yapmamı istediler. Tahlil sonuçlarında hamile olduğunu öğrendiklerinde kadını öldürdüler. Nereye gönderdiklerini bilmiyorum ama erkeği de öldürdüklerini duydum." ifadelerini kullandı.

  "ABD'NİN TALİMATIYLA HASTANEYİ BOŞALTTILAR"

  Cinderes'teki hastaneyi ABD'li askerlerin talimatıyla boşaltarak, şehir merkezindeki hastaneye geçtiklerini kaydeden terörist, "Savaşta yaralanan teröristleri, orada tedavi etmemizi istediler. Bunun ardından Türk askerlerine karşı silah kaldırmamı istediler. Bunu yapmadığımdan dolayı beni cezalandırmak için bir süre tutup, sonra Şehba tarafına gönderdiler." şeklinde bilgi verdi.

  "14-15 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARI ZORLA SİLAHLANDIRDILAR"

  Kadın terörist, Türk Silahlı Kuvvetlerince Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda terör örgütünün, 14-15 yaşındaki çocukları zorla silahlandırarak, Türk askerlerine karşı çatışmaya gönderdiklerini anlattı.

  "TÜRK ASKERLERİNİ İNSANLARA KÖTÜ GÖSTERİYORLAR"

  Bu durumu kabul etmekte zorlandığına dikkati çeken kadın terörist, şu ifadelere yer verdi:

  "Kadını özgürleştiriyoruz adı altında, insanları kandırıp kaçırdıktan sonra kendileriyle bir ediyorlar. Bunlar, onların içerisinde daha fazla yaşanıyor. Bunları gördüğümde onlara karşı kinim, nefretim oluştu. Türk askerlerini insanlara kötü gösteriyorlar. Özellikle kadınlara karşı. 'Türk askerleri size şunu, bunu yapar.' diye. Oradan kaçmak isteyen kişiler çok. Fakat belki Türk askerlerinden korkuyorlar da gelemiyorlar. Daha çok örgüt mensuplarından korkuyorlar. Kaçanları yakaladıklarında cezalandırıp, zindanlara atıp dövdüklerinden dolayı gelmek isteyenler de Türkiye'ye ulaşamıyorlar.

  Şahsi olarak ailemin ve Türkiye'nin bana el uzatışıyla geldiğimde, söyledikleri şeyi hiç burada göremedim. Daha çok yardım ettiklerini gördüm, beni aileme kavuşturdular. Gelmek isteyenler, hiçbir kaygı duymasınlar. Türk askerleri hiçbir şey yapmıyor. Daha çok yardım ediyorlar. Gerçeklik nedir onu gösteriyorlar, ailelere kavuşturuyorlar."

  "YAKALANMA KORKUSU YAŞIYORLAR"

  Örgütten kurtulup Türkiye'ye gelmek isteyenlerin, korkmamasını vurgulayan kadın terörist, bu kişilerin kaçarken yakalandığında PKK mensuplarınca yakalanma korkusu yaşadıklarını bildiğini ifade etti.

  Kendisinin de birkaç kez kaçma girişiminde bulunduğunda yakalandığını bildiren kadın terörist, "O korku nedeniyle artık cesaretim kalmamıştı fakat Türkiye'nin bana el uzatışıyla bu sefer başardım ve aileme kavuştum." değerlendirmesinde bulundu.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir