Petrol
83.4
0.65%
Euro
17.8085
0.42%
Dolar
18.4591
-0.09%
Altın
968.33
0.55%
Borsa
326
0.00%
Bitcoin
371.373
5.48%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Polonya'da kebapmatik yapıldı

  Polonya’da 6 mühendisin öğrenci iken okulun yemekhanesinin kapanmasının ardından ürettikleri Kebapmatik adlı buluş, büyük ilgi görüyor.
  • İHA
  • 17.12.2017 - 20:13
  Polonya'da kebapmatik yapıldı

  Polonyalıların döner kebaba olan düşkünlüğünün her geçen gün artması yeni bir buluşu da beraberinde getirdi.

  ET DÖNER DE VAR

  Varşova Teknik Üniversitesi'nden mezun bir grup genç mühendis “Kebapmatik” yaptı. “Kebapmatik” tüketicilere et döner ve tavuk döner seçeneklerinin yanısıra acı ve karışık sos imkanı da sunuyor.

  Polonya da kebapmatik yapıldı #1

  Polonya'da kebapmatik yapıldı VİDEO

  NASIL KULLANILIYOR

  Kullanımı son derece basit olan Kebapmatik’te önce menüden et döner ya da tavuk döner seçeneği seçiliyor, sonrasında acı ya da karışık sosa karar veriliyor. Yemek seçiminden sonra ödeme kartla yapılıyor ve 4 dakikalık bekleme süresi başlıyor.

  Bu süreçte daha önce bir restoranda özel olarak hazırlanmış döner sandviçler makine içindeki buzdolabı kısmından alınarak fırın kısmına taşınıyor. Ancak bu sandviçler bilinen döner sandviçten biraz farklı hazırlanıyor, çünkü buzdolabında bekleme süresi içerisinde döner sandviçin içindeki salatanın suyunun döner ekmeğini yumuşatmaması gerekiyor.

  Polonya da kebapmatik yapıldı #2

  Sandviçi buzdolabından fırın kısmına, oradan da servis kısmına taşıyan robotların sandviçi her seferinde aynı basınçla kavraması gerekiyor. Kebapmatik'te bulunan bir diğer önemli husus ise fırın kısmının mikrodalga fırından farklı çalışması.


  Görüş Bildir