Euro
10.2865
1.7%
Dolar
8.7631
1.29%
Altın
498.37
1.31%
Borsa
1.402
-0.41%
Bitcoin
381.172
4.47%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Putin dini bayram ritüeli için buz gibi suya daldı

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ortadoksların Hazreti İsa'nın vaftiz edilişinin kutlandığı Epifani bayramını, buz gibi suya girerek kutladı.
  • Haber Merkezi
  • 19.01.2019 - 17:12
  Putin dini bayram ritüeli için buz gibi suya daldı

  Rusya Devlet Başkanı Putin, sadece Rusya'daki göreviyle değil, aynı zamanda dini inançlarını da yerine getirmesiyle biliniyor.

  2 MİLYON KİŞİ BAYRAMI KUTLADI

  Hazreti İsa'nın, Ürdün Nehri'nde Yahya tarafından vaftiz edilmesi anısına kutlanan Epifani bayramı için ülke genelinde bir tören düzenlendi. Tüm Rusya çevresinde, bu kutlamalara katılanların sayısı ise 2 milyon kişiyi aştı.

  Putin dini bayram ritüeli için buz gibi suya daldı #1

  PUTİN BU SENE DE BUZ GİBİ SUYA ATLADI

  Putin ise geçen sene olduğu gibi bu sene de dini ritüelini yerine getirmeyi ihmal etmed i.Rus haber ajansı TASS'ta yer alan haberde; Putin'in buz gibi soğuk suya atladığı aktarıldı.

  Putin dini bayram ritüeli için buz gibi suya daldı VİDEO

  HASTALIKLARIN TEDAVİ EDİLDİĞİ VE GÜNAHLARDAN ARINILDIĞINA İNANILIYOR

  Rusya'da, 18-19 Ocak tarihlerinde kilise kontrolünde açılan haç şeklindeki havuzlara çok sayıda kişi giriyor. Böylece İsa'nın vaftiz edilişi anılırken, su ile hastalıkların tedavi edildiği ve günahlardan arınıldığına inanılıyor.

  Putin dini bayram ritüeli için buz gibi suya daldı #2

  PUTİN RUSYA'NIN EN GÜVENİLİR LİDERİ

  Ayrıca Rusya'da yapılan anketlerde, Putin'in güvenilirliği araştırıldı. Rus halkının yüzde 33,4'lük bir kısmı Putin'e güveniyor.  Güvenilirlikte Putin'i yüzde 13,7 ile Savunma Bakanı Sergey Şoygu, yüzde 9,3'lük oyla ise Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov izliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir