Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.428
-2.50%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Putin'den Batı'ya tatbikat açıklaması: Herkes duysun

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Batılı partnerlerin Rus ordusunun askeri tatbikatlarına yönelik endişelerinden duyduğu şaşkınlığı dile getirdi.
  • 13.11.2016 - 15:36
  Putin'den Batı'ya tatbikat açıklaması: Herkes duysun

  Putin den Batı ya tatbikat açıklaması: Herkes duysun #1

  Rusya'nın hiçbir ülkeyi tehdit etmediğini açıklayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Bunun altını bir kez daha çizmek isterim, herkes duysun" dedi.

  Yaroslavl şehrinde Avtodizel fabrikası çalışanlarıyla görüşen Rus lider, "Ama Ordumuz etkin. Ordumuz modern ve son derece etkili hale geldi. Ani denetimler dahil tatbikat sayısı kat kat arttı" diye konuştu. Ani denetimlerin zaman zaman ‘partnerleri' tedirgin ettiğini belirten Putin, "Onlar tatbikat yaparken biz tedirgin olmuyoruz, onlar neden sinirlenmeye başlıyor? Çok sinirliler" ifadelerini kullandı.

  'KİMSEYİ TEHDİT ETME DERDİNDE DEĞİLİZ'

  "Tekrar ediyorum, bu çok önemli, biz kimseyi tehdit etmiyoruz, kimseyi tehdit etme niyetinde de değiliz" diyen Rusya Devlet Başkanı, "Bu neyimize gerek? Dünyanın en büyük arazisine sahibiz, bunu daha önce de söyledim ve herkes biliyor ve kendiülkemiz, kendi halkımızın güvenliğini sağlamamamız gerekiyor. Ordumuz bunu yapacak güçte ve onu geliştirmeye devam edeceğiz" diye ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir