Euro
14.4138
-0.38%
Dolar
12.7396
-0.6%
Altın
735.43
0.06%
Borsa
1.809
1.82%
Bitcoin
734.441
0.95%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C
  Sırbistan, Çin’e destek için her yere pankart astı

  Sırbistan, Çin’e destek için her yere pankart astı

  Dünyayı etkisini altına alan koronavirüs salgınında baş sorumlu olarak yoğun tepki gören Çin’e, Sırp medyası teşekkür üstüne teşekkür etti.
  • Haber Merkezi
  • 31.03.2020 - 11:18

  Çin’de başlayan ve dünyaya yayılan koronavirüs salgını, Balkanlar’da da yüzlerce can kaybına neden oldu.

  Ülkelerinde salgının yayılmasının neredeyse önüne geçen ve ölüm sayısını sıfıra indiren Çin hükümetine dünya genelinde tepki artarken, Sırbistan’dan şaşırtıcı bir hamle geldi.

  Vaka sayısının 741, can kaybının ise 15 olduğu, olağanüstü hal ilan edilen ülkede, billboardlara Çin’e teşekkür ilanları asıldı.

  "TEŞEKKÜRLER KARDEŞ ÇİN!"

  Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in talebi üzerine ülkeye tıbbi malzeme yardımı gönderen Çin Başkanı Xi Jinping’e teşekkür etmek için başkent Belgrad'ın dört bir yanına asılan ilanlarda, “Teşekkürler Çin, Teşekkürler kardeşlerimiz!” ifadeleri dikkat çekti.

  Sırbistan, Çin’e destek için her yere pankart astı #1

  Çin’in karşılık talep etmeden Sırbistan’a onlarca uzman doktor gönderdiğini söyleyen yetkililer, bu yardımlar nedeniyle ülkeye müteşekkir olduklarını söyledi.

  "SALGINDA EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ SİZSİNİZ"

  Afişlerin asılmasına önayak olan ülkenin çok okunan yayın organlarından Informer, yaptığı açıklamada “Çin bir kez daha bizim en büyük müttefikimiz  olduğunu gösterdi. Eğer bizlere en iyi doktorlarını ve tıbbi yardımlarını göndermeselerdi bugün çok daha zor bir durumun içinde olurduk. Bu yüzden sizlere çok teşekkür ediyoruz muhteşem lider Xi Jinping ve sevgili Çin!” ifadelerini kullandı.

  Sırbistan, Çin’e destek için her yere pankart astı #2

  Sırbistan, Çin’e destek için her yere pankart astı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir