Euro
15.2343
-0.35%
Dolar
13.6303
0.30%
Altın
792.5230
-0.26%
Borsa
1966
0.77%
Bitcoin
504.376
-2.84%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Tekruri: İsrail Mescid-i Aksa'yı yavaş yavaş yıkıyor

  Filistinli Alimler Birliği Genel Sekreteri Navaf Tekruri, İsrail'in Mescid-i Aksa'yı yavaş yavaş yıkmayı planladığını belirtti.
  • 27.11.2014 - 02:50
  Tekruri: İsrail Mescid-i Aksa'yı yavaş yavaş yıkıyor

  Tekruri: İsrail Mescid-i Aksa yı yavaş yavaş yıkıyor #1

  Tekruri, Davet ve Kardeşlik Vakfı Gaziantep Şubesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, İslam ülkelerinin düşmanlarına üstünlük sağlayabilmesi için gençlerin ve çocukların Kuran'ı Kerim terbiyesiyle yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

  Ağır tahriplere rağmen Filistin'in ciddi bir direniş gösterdiğini ifade eden Tekruri, şunları belirtti:

  "BİZİMLE ONLARA ARASINDAKİ SAVAŞ, ÇOCUKLARIMIZIN SAVAŞI"

  "Bunun nedeni şudur; orada Kur'an nesli, direniş gösteren bir topluluk vardı. Oradaki kardeşlerimiz bu direnişi gerçekleştiren 30 bin insanı bir yıl içerisinde hafız ederek cepheye gönderdiler. Bir yıl içerisinde Kur'an terbiyesinden geçmiş, aynı zamanda Kuran'ı Kerim'i ezberlemiş  ve onu aynı şekilde yaşayan 30 bin hafız çıktı. Gazze'de direnişi gösteren insanlar, gençlik ve çocukluk dönemlerinde Kur'an ile haşır neşir olup hafız olmuşlardır"

  "Bizimle onlar arasındaki savaş çocuklarımızın savaşıdır. Yani biz çocuklarımızı yetiştirebilir, geleceğe hazırlayabilirsek hiç kimse şüphe duymasın ki biz bütün düşmanlarımızı yenebiliriz. Üzerinde ciddiyetle durmamız gereken şey çocuklarımızı geleceğe Kur'an terbiyesi altında hazırlamaktır. Eğer bunu yaparsak bütün düşmanlarımız bizden korksunlar."

  İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına değinen Tekruri, şunları söyledi:

  "Şu anda siyonist İsrail, Mescid-i Aksa'yı çizmeleriyle kirletmiş durumda. Mescid-i Aksa'yı bölmek, hatta yavaş yavaş yıkmaya çalışmaktadır ancak oradaki kardeşlerimizin buna yönelik olarak yapmış oldukları hazırlıklar onların tuzaklarını boşa çıkarmaktadır. Çünkü onlar geleceğe yönelik ciddi bir nesil çalışması yapıyorlar. Ve buna paralel olarak burada sizin bu müesseselerin gençliğe yönelik yapmış olduğu çalışmalar Allah'ın izniyle buradan Mescid-i Aksa'ya damla damla akacak. Mescid-i Aksa'nın yeniden ayağa kalkmasına katkı sağlayacaktır. Siyonistlerin planlarını burada yapılan çalışmalar boşa çıkaracaktır."

  "MISIR'DA 1300 VAKIF VE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ KAPATILDI"

  Müslüman Kardeşler Teşkilatı üyesi eski milletvekili Muhammed İmaduddin Sabir da Mısır'da yapılan darbeyi anlattı. Darbe sonrası Mısır'da bin 300 vakıf ve insani yardım yapan derneğin kapatıldığını belirten Sabir, şöyle konuştu:

  "Mısır'da sadece Müslüman oldukları için yaklaşık bin 300 vakıf, kuruluş, insani yardım yapan dernek kapatıldı. Biz, Müslüman Kardeşler Hareketi olarak Mısır'da boyun eğme taraftarı değiliz artık. Boynumuzu eğmeyeceğiz ve şu an yapmak istediğimiz şey özgürlüğümüzü ve onurumuzu geri almaktır. Biz yeniden özgürce bir yaşam modeli istiyoruz. Bunun için Mısır'da bütün halkların farklılıklarına rağmen ortak noktaları esas alarak yeniden halkımızın bütün güçlerini bir araya getirerek bu zalim yönetime karşı ses yükseltmek, baş kaldırmak ve bunu alaşağı etmek için bütün gücümüzle bütün imkanlarımızı kullanarak çalışıyoruz."

  İslam coğrafyasındaki meselenin ümmetin meselesi olduğu söyleyen Sabir, şunları kaydetti:

  "Şu anda aslında bu mesele sadece Mısır meselesi değil, Suriye meselesi değil. Bu ülke ülke sayabileceğimiz Filistin meselesi de değil. Bu mesele ümmetin meselesidir, bu mesele hepimizin meselesidir. Bunun için hepimizin tek vücut olup, bütün güçlerimizi birleştirip ümmet meselesi noktasında elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekiyor. Çünkü önümüzde ittifaklar bütün güçlerini birleştirmiştir. Bunlara karşı dik durabilmemiz için bizim de ayakları sağlam yere basacak şekilde durmamız gerekiyor. Bunun için başta Türkiye olmak üzere tecrübelerden yararlanmaya çalışıyoruz."

  Sabir, Türkiye'nin siyonizme, dünya diktatörlerine ve darbelere karşı net tavır sergilemesini önemsediklerini sözlerine ekledi.

  Programda, Davet ve Kardeşlik Vakfı Genel Başkanı Recep Songül ile İslam Alimi Said Havva'nın oğlu Ahmet Said Havva da konuşma yaptı.

  Program, Kuran'ı Kerim okunması ve dua ile sona erdi.


  Görüş Bildir