Euro
10.355
-0.26%
Dolar
8.5441
-0.16%
Altın
510.55
-0.18%
Borsa
1.439
-0.26%
Bitcoin
333.900
-2.61%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C
  Terör örgütü YPG Esad'dan destek istedi

  Terör örgütü YPG Esad'dan destek istedi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı vermesinin ardından, YPG, Beşar Esad rejiminden yardım talep etti.
  • Haber Merkezi
  • 13.12.2018 - 10:33

  Suriye'nin kuzeyi, Fırat'ın doğusunda terör oluşumu görmek istemeyen  Türkiye, Münbiç operasyonunu masada tutuyor. Bu bağlamda, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, operasyon sinyallerini vermesi sonrasında PKK'yı yeniden korku saldı.

  Terör örgütü YPG Esad dan destek istedi #1

  YPG/PKK'nın, örgüte yakın internet sitelerinde yer alan açıklamasında, Suriye rejimine, Türkiye'nin bölgeye operasyon yapmasına karşı tutumunu belli etmesi çağrısı yapıldı. Yani Esad'dan destek talebinde bulundu.

  ESAD'DAN DESTEK İSTİYORLAR

  Terör örgütü YPG/PKK, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'na karşı da Esad rejimiyle iş birliğine gitmişti.

  Örgüt, TSK ve ÖSO'nun Afrin ilçe merkezine yaklaşmasının ardından Esad rejiminden destek istemişti. Şimdi aynı durum Münbiç konusunda yaşanıyor. TSK'nın Münbiç operasyonu hazırlıklarını artırması üzerine YPG/PKK, Esad'dan destek talebinde bulundu.

  Hatay sınırına 30 zırhlı araç sevk edildi VİDEO

  YPG RÜZGARI: BİZ HAZIRIZ

  Münbiç operasyonu için ciddi adımların atıldığı günlerde sınıra Afrin Kahramanları zırhlı birliklerin sevk edilmesi operasyon iddialarını kuvvetlendirdi. Bu durum karşısında da panik yapan PKK propaganda çalışmalarına başladı.

  YPG Sözcüsü Nuri Mahmud, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fırat’ın doğusuna operasyon açıklamasıyla ilgili, “Saldırı olursa karşılık veririz” ifadelerini kullandı. Nuri Mahmud, “Güçlerimiz meşru savunma kapsamında örgütlenmiştir. Rojava’da olası bir saldırıya karşı direnecektir” vurgusunu yaptı.

  Terör örgütü YPG Esad dan destek istedi #2

  EDİTÖR NOTU

  PKK bu açıklamaları en son Afrin'de yapmış, "Buraya giren buradan çıkamaz" diyerek boş tehditler savuran teröristler, Mehmetçiğin Burseya Dağı'na tırmanmasıyla büyük korku yaşamış, peşinden de Fırtına Obüslerinin top atışıyla karşılaşmıştı.

  Bu durum karşısında tehditlerini yiyip yutan PKK çok iyi bildiği etek giyerek tebdili kıyafet kaçış prosedürlerini yerine getirmişti.

  Terör örgütü YPG Esad dan destek istedi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir