Euro
15.4280
-0.99%
Dolar
13.5192
-0.46%
Altın
789.6610
-0.71%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
585.000
-0.59%
7ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 7 C
  Trump: Erdoğan dünya çapında bir satranç oyuncusu

  Trump: Erdoğan dünya çapında bir satranç oyuncusu

  ABD Başkanı Trump, Joe Biden'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la baş edemeyeceğini söyledi.
  • AA
  • 17.08.2020 - 17:57
  • Güncelleme : 17.08.2020 - 17:58

  ABD Başkanı Donald Trump, Fox News kanalında yayınlanan bir programa telefonla katılarak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Donald Trump, program boyunca farklı konularda eleştirdiği başkanlık yarışındaki Demokrat rakibi Joe Biden'a, dış politika alanında da sert eleştiriler getirdi.

  Çok zeki dünya liderlerinin olduğu bir ortamda Biden'ın bu kişilerle baş edemeyeceğini savunan Trump, Biden için "zihnen bitmiş" yorumunu yaptı.

  Trump: Erdoğan dünya çapında bir satranç oyuncusu VİDEO

  TRUMP'TAN ERDOĞAN ÖRNEĞİ

  ABD Başkanı Trump, "Çok zeki insanlarla uğraşıyorsunuz. Bu ülkelerin dünya çapında satranç oyuncusu liderleri var, onları tanıyorum. Mesela, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan. Bu durumda (Biden için) nerede olduğunu dahi bilmeyen ve bodrum katından çıkıp konuşamayan birine (başkan olarak) sahip olamazsınız." ifadesini kullandı.

  Trump: Erdoğan dünya çapında bir satranç oyuncusu #1

  "ERDOĞAN İLE İYİ ANLAŞIYORUM"

  ABD Başkanı ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iyi anlaştıklarını da vurgulayarak, bazı devlet başkanlarının kendisinden Erdoğan'ı aramasını istediklerini, çünkü Erdoğan'ın kendisini dinlediğini söylediklerini kaydetti.

  Demokrat Başkan Adayı Biden'ın, ocak ayında New York Times'ta yayınlandığı ortaya çıkan bir mülakatında Türkiye ile ilgili sarf ettiği sözler Ankara'nın sert tepkisini çekmişti.

  Trump: Şi, Putin ve Erdoğan zehir gibi ViDEO  Görüş Bildir