Euro
15.4234
-0.03%
Dolar
13.5301
0.08%
Altın
789.3890
-0.03%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
581.002
-0.53%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C

  Trump, İran'a yeni yaptırımlar geleceğini açıkladı

  Donald Trump, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) İran'a silah ambargosunun uzatılmamasına tepki olarak gelecek hafta bu ülkeye yeni yaptırımlar getireceklerini duyurdu.
  • AA
  • 16.08.2020 - 03:45
  • Güncelleme : 16.08.2020 - 08:25
  Trump, İran'a yeni yaptırımlar geleceğini açıkladı

  Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK), İran'a silah ambargosunun uzaltılması reddedilmişti.

  BMGK'dan red yiyen ABD Başkanı Donald Trump, yeni açıklamalarda bulundu.

  Trump, BMGK kararına tepki olarak gelecek hafta bu ülkeye yeni yaptırımlar getireceklerini duyurdu.

  Trump, İran a yeni yaptırımlar geleceğini açıkladı #1

  "YENİ YAPTIRIMLAR GETİRECEĞİZ"

  BMGK'da cuma günkü "İran'a silah ambargosunun uzatılmaması" kararı için "bunu bekliyorduk" yorumunu yapan Trump, "Buna karşı tepki olarak yaptırımlar getireceğiz. Bunları önümüzdeki hafta göreceksiniz." ifadesini kullandı.

  Trump ayrıca, konuyla ilgili olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in videokonferans toplantısı önerisine katılmayı da şimdilik düşünmediğini sözlerine ekledi.

  Cuma günü yapılan oylamada BMGK, İran'a yönelik silah ambargosunun uzatılmasını talep eden ABD'nin önerisini kabul etmemişti.

  Trump, İran a yeni yaptırımlar geleceğini açıkladı #2

  EDWARD SNOWDEN'A YEŞİL IŞIK

  Öte yandan, bir soru üzerine Trump, Amerikan devletine ait gizli bilgileri sızdırdığı iddiasıyla aranan Edward Snowden'ı affedebileceği konusunda kapıyı açık bıraktı.

  Trump, "Snowden'a af çıkaracak mısınız?" şeklindeki soruya, "Bu konuyla ilgilenmeye başlayacağım. Hem sağ hem de soldan her kesimde Snowdan konusunda bir bölünme var." diye yanıt verdi.

  Devlete ait gizli bilgileri sızdırdığı iddiasıyla aranan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve ABD Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA) eski çalışanı Edward Snowden, 2013'ten beri geçici oturma izniyle Rusya'da yaşıyor ve Fransa'nın kendisine sığınma hakkı vermesini istiyor.

  Trump, İran a yeni yaptırımlar geleceğini açıkladı #3


  Görüş Bildir