Petrol
101.17
0.48%
Euro
17.6361
0.50%
Dolar
17.2358
0.12%
Altın
966.35
0.38%
Borsa
2408
-1.53%
Bitcoin
350.890
2.63%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Trump: Kaşıkçı cinayetinde tüm dünya suçlu

  ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.
  • AA
  • 22.11.2018 - 22:23
  Trump: Kaşıkçı cinayetinde tüm dünya suçlu

  Şüktrump, ran Günü nedeniyle Florida'daki Mar-a-Lago tesislerinde basına açıklamalarda bulunan Trump, Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülmesine yönelik soruları cevapladı.

  "DÜNYA ÇOK KİRLİ BİR YER"

  Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı Kaşıkçı cinayetine dair sorumlu tutmak için yeterince delil olmadığını savunan Trump, "Belki de bütün dünya sorumlu tutulmalıdır, çünkü dünya kirli bir yer." dedi.

  Bin Selman'ın Kaşıkçı cinayeti konusunda önceden bilgi sahibi olduğu yönündeki iddiaları "hararetli bir şekilde" reddettiğini dile getiren Trump, kendisinin konuya ilişkin yorumunun ise "Belki (Muhammed bin Selman) biliyordu, belki de bilmiyordu." şeklinde olduğunu hatırlattı.

  Trump, "Bu olaydan nefret ediyorum, olayın örtülmeye çalışılma biçiminden nefret ediyorum. Şunu söyleyebilirim ki Veliaht Prens bu durumdan benden daha fazla nefret ediyor." diye konuştu.

  Öte yandan, Trump ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA), gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini Muhammed bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığı iddialarına ilişkin ise "teşkilatın şüpheleri olduğunu fakat kesin bir sonuca varmadığını" iddia etti.

  "SUUDİ ARABİSTAN OLMASA, İSRAİL ZORDA KALIRDI"

  Suudi Arabistan'ın Ortadoğu'da "inanılmaz bir şekilde yardımcı olduğunu" da dile getiren Trump, şöyle devam etti:

  "Eğer Suudi Arabistan olmasaydı, Ortadoğu'da büyük bir üssümüz olmazdı. İsrail'e bakın, Suudi Arabistan olmasa İsrail çok büyük bir sorun içerisinde olurdu. Bu ne demek? İsrail ayrılıyor mu? İsrail'in ayrılmasını mı istiyorsun? Suudi Arabistan'da çok güçlü bir müttefikimiz var."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir