Euro
11.1569
1.18%
Dolar
9.6242
1.52%
Altın
556.12
1.49%
Borsa
1.522
0.18%
Bitcoin
589.199
3.73%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Trump Twitter'dan yine engel yedi

  Trump Twitter'dan yine engel yedi

  Twitter, ABD Başkanı'nın yaptığı paylaşıma kısıtlama getirdi.
  • AA
  • 24.06.2020 - 00:58
  • Güncelleme : 24.06.2020 - 00:58

  ABD Başkanı Donald Trump ile Twitter arasında yaşanan gerginlik devam ediyor. Sosyal paylaşım sitesi Twitter, Donald Trump'ın göstericilerle ilgili yaptığı bir paylaşıma "kötü davranış" etiketi ekleyerek kısıtlama getirdi.

  "WASHİNGTON DC'DE ASLA BİR ÖZERK BÖLGE OLMAYACAK"

  Dün gece bir grup göstericinin Beyaz Saray'ın önünde yer alan Lafayette Park'ın içindeki, eski başkanlardan Andrew Jackson'ın heykelini yıkmaya çalışması ve bölgede bir "özerk bölge" kurmak istemesine tepki gösteren Trump, Twitter'dan, "Ben sizin başkanınız olduğum müddetçe, Washington DC'de asla bir 'özerk bölge' olmayacak. Bunu yapmaya kalkarlarsa, ciddi bir güç ile karşılık bulacaklar." ifadesini kullandı.

  Yaklaşık 5 saat sonra Twitter, Trump'ın "kötü davranış" etiketi eklediği paylaşıma erişimi kısıtladı.

  Trump Twitter dan yine engel yedi #1

  26 MART'TA DA DOĞRULAMA ETİKETİ EKLENMİŞTİ

  Twitter, son günlerde sosyal medya platformlarında dezenformasyonun yayılmasının önüne geçmek için bazı paylaşımların altına eklediği "bilgiyi doğrulama" etiketini, 26 Mart'ta Trump'ın Kaliforniya eyaletindeki "uzaktan oylama" konusunda attığı tweet'lere de uygulamıştı.

  Trump, bunun üzerine Twitter'ı "2020 seçimlerine müdahale" ile suçlamış, "Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarının, muhafazakar sesleri susturmaya çalıştıklarını hissediyor. Bunun olmasına izin vermeyeceğiz, bu platformlara ya güçlü düzenlemeler uygulayacağız ya da bunları kapatacağız." ifadesini kullanmıştı.

  Trump Twitter dan yine engel yedi #2

  "HUKUKİ HAKKIM OLSA TWITTER'I DA KAPATIRDIM"

  ABD Başkanı Donald Trump, 28 Mayıs'ta sosyal medya platformlarının paylaşımlardan hukuki olarak sorumlu tutulmasını öngören bir kararname imzalamış ve "Twitter, saygın bir şirket olmasa ve hukuki hakkım olsa Twitter'ı da kapatırdım." demişti.

  Twitter daha sonra da Trump'ın çeşitli paylaşımlarına, "şiddeti yüceltme" ve "manipüle edilmiş medya" gibi etiketler eklemişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir