Euro
10.3961
0.52%
Dolar
8.7104
1.1%
Altın
498.69
-0.66%
Borsa
1.414
-1.2%
Bitcoin
330.720
-0.12%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Ukrayna’da sıkıyönetim sona erdi

  Ukrayna; sahil güvenlik gemilerinin geçen ay Rusya savaş gemileri tarafından alıkonulması sonucu Ukrayna'nın, Rusya'ya yakın şehirlerde ilan ettiği sıkıyönetimi bitirme kararı aldı.
  • DHA
  • 26.12.2018 - 17:31
  Ukrayna’da sıkıyönetim sona erdi

  Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ülke güvenliği açısından bütün etkenlerin analiz edildiğini ve sonuçta sıkıyönetim uygulamasının uzatılmamasına karar verildiğini bildirdi.

  DAHA İYİ SAVUNUR HALE GELDİKLERİNİ AÇIKLADI

  Poroşenko, Rusya’nın henüz Ukrayna sınırından kuvvetlerini çekmediğini; öte yandan, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin, sıkıyönetim döneminde alınan önlemler sayesinde, kendisini daha iyi savunur hale geldiğini dile getirdi.

  NELER YAŞANMIŞTI

  Geçtiğimiz kasım ayı sonlarında Ukrayna’ya ait üç sahil güvenlik gemisinin, Karadeniz’le Azak Denizi’ni birbirine bağlayan Kerç Boğazı civarında Rus savaş gemilerinin taciz ateşine maruz kalması ve alıkonması sonucunda, iki ülke arasındaki kriz iyice tırmanmış ve Ukrayna Parlamentosu, ülkenin Rusya sınırına yakın olan veya savunma açısından hassas konumda bulunan on ilinde, bir ay süreyle sıkıyönetim ilan etmişti

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir