Euro
15.2339
-0.44%
Dolar
13.5100
0.02%
Altın
801.9480
0.18%
Borsa
1938
1.43%
Bitcoin
498.708
6.96%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Ukraynalı şarkıcı Ani Lorak'a Rusya protestosu

  Ukraynalı sanatçı Ani Lorak'ın, geçen haziranda Rusya'daki bir televizyon kanalının müzik ödülünü alarak, Ukrayna'ya saygısızlık yaptığını iddia eden bir grup milliyetçi, sanatçının bu akşam Kiev'de verdiği konser öncesinde protesto etti.
  • 27.11.2014 - 02:44
  Ukraynalı şarkıcı Ani Lorak'a Rusya protestosu

  ani lorak

  Lorak'ın, geçen haziranda Rusya'daki bir televizyon kanalının müzik ödülünü alarak, Ukrayna'ya saygısızlık yaptığını iddia eden 100'e yakın milliyetçi görüşlü genç, sanatçının bu akşam Kiev'deki Ukrayna Sarayı'nda verdiği konser öncesinde eylem yaparak, Ukrayna halkından özür dilemesini talep etti.

  Lorak'ın konseri öncesinde, protesto için toplanan eylemciler, Lorak'tan Ukrayna halkından özür dilemesini istedi. Bunun üzerine konser salonu önünde eylemciler ile polis arasında arbede yaşandı. Salona girerek, konserin iptal edilmesini isteyen bazı maskeli eylemciler ses bombası kullandı.

  Kiev Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Lorak'ın konseri sırasında meydana gelen olaylarla ilgili holiganlık maddesinden dolayı suç duyurusunda bulunulduğu kaydedilirken, 100'e yakın gencin bu olaylarda taşkınlık yaptığı ve olaylar sırasında 3 polisin yaralandığı belirtildi.

  Haziranda bir Rus televizyon kanalının müzik ödülünü alması üzerine ses sanatçısı Ani Lorak, ülkedeki milliyetçi görüşlü vatandaşlar tarafından protesto edilirken, bir grup milliyetçi görüşlü gençler de geçen ağustosta Ani Lorak'ın Odessa kentinde düzenlediği konserini engellemek istemişti.

  EUROVİSİON'DA İKİNCİ OLMUŞTU

  Ani Lorak, Ukrayna'yı 2008 Eurovision Yarışması'nda "Shady Lady" isimli şarkısıyla temsil ederek, ülkesine ikincilik getirmişti.


  Görüş Bildir