Euro
10.1448
0.05%
Dolar
8.6387
-0.09%
Altın
487.6
-0.09%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
409.706
-1.63%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Venezuela'da Amerikancılar sokakları yakıp yıktı

  Venezuela'da Amerikancılar sokakları yakıp yıktı

  ABD'nin Venezuela muhalif liderini geçici devlet başkanı sıfatıyla ataması, Caracas sokaklarında da karşılık buldu. Halkın ABD yanlı olan kesimi, sokakları yakıp yıktı.
  • Haber Merkezi
  • 24.01.2019 - 09:20
  • Güncelleme : 24.01.2019 - 09:20

  Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD tarafından "vali atanır gibi" görevinden azledilmek isteniyor. Bu nedenle gece saatlerinde Beyaz Saray, Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu ülkenin "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığını duyurdu.

  Kararın açıklanmasının hemen ardından ortalık karıştı. Amerikancılar ve Maduro yanlıları sokaklara indi.

  CHAVEZ HEYKELİNE SALDIRI

  Ülkenin eski liderlerinden Hugo Chavez'in Caracas'ta bulunan heykeline, bir grup eylemci saldırı düzenledi. Heykeli ateşe veren göstericiler, Chavez heykelini yaktı.

  Yakmayla da yetinmeyen öfkeli grup, daha sonra kaide üzerinde bulunan heykelin kolunu, bacağını kırdı parçaladı. Parçalanan heykel, bir üst geçidin üzerinden iple bağlanarak sallandırıldı. Bu görüntüler akıllara, Irak işgali sırasında provakasyon sonucu yıkılan Saddam heykelini getirdi.

  Venezuela da Amerikancılar sokakları yakıp yıktı #1

  Venezuela'da Amerikancılar sokakları yakıp yıktı ViDEO

  SOKAKLARDA ABD BAYRAKLARI

  ABD'nin organize ettiği planlı darbe, halk tarafından da karşılık buldu. Özellikle, yüzde 60'tan fazla oyla Devlet Başkanı olan Maduro'ya karşı halkın bir kısmı, sokaklara çıkarak gösteri düzenlerken, göstericilerin ellerindeki ABD bayrakları da dikkat çekti.

  Venezuela da Amerikancılar sokakları yakıp yıktı #2

  TRUMP'TAN ASKERİ OPERASYON AÇIKLAMASI

  ABD destekli darbe girişimine, Washignton'dan da açıklama geldi. Donald Trump yaptığı yazılı açıklamayla, siyasi ve diplomatik gücünün tüm ağırlığını kullanacağının mesajını verirken,  askeri müdahale seçeneği konusunda  "Şu an hiçbir şeyi değerlendirmiyoruz ama bütün seçenekler masada." dedi.

  Venezuela da Amerikancılar sokakları yakıp yıktı #3

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir