Euro
10.3741
0.63%
Dolar
8.8424
0.92%
Altın
497.28
1.3%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
373.303
-4.46%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Adıyaman Üniversitesi eğitim materyalini üretecek

  Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü imalat atölyesine bilgisayar destekli imalat için CNC torna tezgahı alındı.
  • İHA
  • 16.01.2019 - 09:07
  Adıyaman Üniversitesi eğitim materyalini üretecek

  İleri düzey teknolojiye sahip olan tezgahla birlikte profil, alın ve konik tornalamanın yanı sıra dairesel kesme, kanal açma, dış ve iç çapa vida açma, delik delme, kılavuzla vida açma ve raybalama gibi pratik ve teorik eğitime katkı sunması planlanan onlarca eğitim materyalinin yapımı Adıyaman Üniversitesinde gerçekleştirilecek.

  UYGULAMALI EĞİTİM VERİLECEK

  Öte yandan, Adıyaman sanayisinin ihtiyacı olan CNC operatörleri de düzenlenecek eğitim ve kurs faaliyetleriyle birlikte CNC torna tezgahı üzerinden verilecek uygulamalı eğitimle yetiştirilebilecek.

  MADDE ÜRETİMİNİ ÜNİVERSİTE YAPACAK

  Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Şerif Çitil, yerli üretip yerli kullanma konusunda oldukça iddialı olan  üniversitenin ,maddenin çoğunu kendilerinin üreteceğini söyledi.

  Adıyaman Üniversitesi eğitim materyalini üretecek #1

  YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE YAPACAKLAR

  Dr. Öğr. Üyesi Çitil, "Yüksek teknoloji özelliklerine sahip olan CNC torna tezgahı X, Z ve C ekseninde işleme kabiliyetine sahiptir. Bunun yanı sıra; silindirik tornalama, profil tornalama, alın tornalama, konik tornalama, dairesel kesme, kanal açma, dış ve iç çapa vida açma, delik delme, kılavuzla vida açma, raybalama, delik büyütme, delik içine kanal açma, parçanın alnına kanal açma, tırtıl çekme gibi kabiliyetlere sahiptir. Ayrıca tezgahta bulunan C ekseni özelliğinden dolayı parça üzerinde frezeleme işlemleri, kama kanalı açma, triger, düz, helis ve zincir dişli, sonsuz vida karşılık dişlisi gibi dişlileri üretebilme özelliği mevcuttur." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir