Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.885
0.14%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor

  Küçük yaşta çocuk felci geçirerek yürüme yetisini kaybeden 45 yaşındaki İbrahim Biricik, engeline rağmen her gün akülü aracıyla 2 kızını okula götürüp getiriyor.
  • AA
  • 22.09.2018 - 09:41
  • Güncelleme : 22.09.2018 - 10:02
  Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor

  Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan yürüme engelli İbrahim Biricik, her gün 6 yaşındaki kızı Hatice'yi engelli aracının önüne, 9 yaşındaki büyük kızı Sümeyye'yi ise arkasına bindirerek okul yolunu tutuyor.

  HER ŞEY ÇOCUKLARININ GELECEĞİ İÇİN

  Kızlarıyla evlerine yaklaşık 1 kilometre mesafedeki okulun yolunu tutan baba Biricik, engeline rağmen evlatlarının eğitimi için gösterdiği çabayla çevresindekilerin takdirini topluyor.

  İbrahim Biricik, üç çocuğu olduğunu ve çocuklarının geleceği için tüm sıkıntılara göğüs gerdiğini söyledi.

  Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor #1

  "KIŞ ZOR OLUYOR AMA KATLANIYORUZ"

  Eşi en küçük kızlarıyla ilgilendiği için iki kızını okula kendisinin götürmek zorunda kaldığını belirten İbrahim Biricik, "Biraz zorlukları oluyor ama katlanıyoruz. Gücümün yettiği kadar çocukların dersleri, sıkıntılarıyla sürekli ilgilenmeye çalışıyorum. Engelime rağmen çocuklarımın geleceği için çaba sarf ediyorum. Akülü arabamla hayatımı sürdürüyorum, çocuklarımı da akülü arabamla okula götürüp getiriyorum. Okulun evimize mesafesi yaklaşık bir kilometre kadar, kışın zorlukları oluyor ama katlanıyoruz." dedi.

  Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor #2

  HAYALİ CUMHURBAŞKANI OLMAK

  Babasının akülü arabasının arkasında okula gidip gelen 9 yaşındaki Sümeyye Biricik, 4 yıldır babasıyla Kırıkhan Bahçelievler İlkokuluna gittiğini söyledi. Babasıyla okula gidip geldiği için mutlu olduğunu anlatan Sümeyye Biricik "Babam bana ve kardeşime derslerimizde de yardımcı oluyor, ben de derslerimde başarılı olmaya çalışıyorum." dedi.

  En büyük hayalinin cumhurbaşkanı olmak olduğunu aktaran Biricik, bunun için derslerine çok çalıştığını sözlerine ekledi.

  Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor #3

  Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor #4

  Kızlarının eğitimi için engelleri aşıyor #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir