Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
385.711
2.23%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  KPSS cevap kağıtları erişime açıldı

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans seviyesine kültür, eğitim bilimleri ÖABT ve alan bilgisi) giren adayların cevap kağıdını erişime açtı.
  • AA
  • 31.08.2018 - 15:58
  KPSS cevap kağıtları erişime açıldı

  ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018-KPSS lisans seviyesine (genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, ÖABT ve alan bilgisi) giren kişilerin cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları erişime açıldı.

  CEVAP KAĞIDINIZI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

  DOĞRU CEVAPLARI GÖREBİLECEKLER

  Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra, sınavda kullandıkları cevap kağıdının görüntüsünü, yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

  KPSS cevap kağıtları erişime açıldı #1

  10 GÜN SÜRE VERİLDİ

  Adaylar ayrıca, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin verdiği cevabı da inceleyebilecek. Adaylara cevap kağıtlarını görüntüleyebilmek çin 10 gün süre verildi.

  KPSS cevap kağıtları erişime açıldı #2

  BELGE NİTELİĞİ YOK

  Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek. Görüntülenen sayfa, belge niteliği taşımayacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir