Petrol
111.43
-2.46%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
481.839
2.53%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Öğretmenlerin mesleki gelişimi yeniden yapılandırılıyor

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, "Öğretmenlerimizin mesleki gelişimini genel olarak yeniden yapılandırıyoruz" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 26.11.2018 - 13:57
  Öğretmenlerin mesleki gelişimi yeniden yapılandırılıyor

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, öğretmenlerin mesleki gelişimini yeniden yapılandırdıklarını belirterek, "Temel olarak yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir arada kullanıldığı karma bir mesleki gelişim modelini benimsiyoruz" dedi.

  Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, öğretmen yetiştirmenin ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin eğitim alanında gerçekleştirilecek her türlü reformun merkezinde yer aldığını ifade etti.

  YENİ SİSTEM GELİYOR

  Okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin mesleki gelişiminin stratejik bir öncelik kazandığına işaret eden Adnan Boyacı, bu konuda yeni bir paradigma üzerinde yeni bir sistemi inşa etmeyi amaçladıklarını söyledi.

  Öğretmenlerin mesleki gelişimi yeniden yapılandırılıyor #1

  "GERÇEKÇİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASINI İSTİYORUZ"

  Boyacı, öğretmenlerin mesleki gelişimine ilişkin, "Yeni mesleki gelişim paradigmamız öğretmenlerin hizmet içi eğitimi değil, sürekli mesleki gelişimi üzerine kurulu. Gerçekçi, sürdürülebilir ve etkili bir mesleki gelişim sisteminin kurulması bizim için öncelikli yapmamız gereken ödevlerden bir tanesi" diye konuştu.

  Öğretmenlerin mesleki gelişimi yeniden yapılandırılıyor #2

  "ALTYAPI ÇALIŞMALARI BİTMEK ÜZERE"

  Adnan Boyacı, "Etkili, sürdürülebilir, izlemeye, değerlendirmeye dayalı bir hizmet içi eğitim sistemi kuracaksak bunun için temel olarak yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir arada kullanıldığı karma bir mesleki gelişim modelini benimsiyoruz. Bunlara ilişkin temel altyapı çalışmalarını tamamlamak üzereyiz. Bundan sonra öğretmenlerimizi, bu mesleki gelişim sistemi içerisinde yetiştirmeyi, onların ihtiyaçlarını temel alarak yeni bir bakış ve yeni bir sistem kurmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede öğretmenlerimizin mesleki gelişimini genel olarak yeniden yapılandırıyoruz. Mesleki gelişimin anlamını kariyer ile ilişkilendiriyoruz. Ulusal, uluslararası sertifikasyon bizim için önemli bir öncelik noktası haline geldi" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir