Euro
10.3756
-0.06%
Dolar
8.5515
-0.07%
Altın
511.3
-0.03%
Borsa
1.443
-0.8%
Bitcoin
342.489
1.56%
18ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 18 C
  Prof. Pekünlü'den mücadeleye devam mesajı

  Prof. Pekünlü'den mücadeleye devam mesajı

  Üniversitesi kapısında başörtülü kızların fotoğraflarını çeken, daha sonra ise hapse giren Profesör Pekünlü hapisten çıkınca "mücadeleye devam edecek"..
  • 28.11.2014 - 13:26

  Ege Üniversitesi'nde başörtülü öğrencinin fotoğraflarını çekip, onları derse sokmayan Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü hakkında 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

  Yargıtay'ın cezayı onamasının ardından Foça Açık Cezaevi'ne giren Pekünlü'nün cezasının gerekçesi ise "Özel hayatının gizliliğini ihlal ve öğrenim hakkını engelleme"..

  Prof. Pekünlü den mücadeleye devam mesajı #1

  "MÜCADELE DEVAM EDECEK"

  Prof Pekünlü dün cezaevine girmeden önce okulda son dersini verdi. Evrenin gelişim sürecine ilişkin yaklaşık 1,5 saat süreyle ders veren Pekünlü, konferans sonunda sloganlarla verilen desteğe "mücadele devam edecek" diye karşılık verdi.

  2 yıl cezaevinde kalacak olan Pekünlü'nün, cezaevinde kaldığı sürede uzmanlık alanı olan astronomi çalışmalarından mahrum kalması bir yana, cezaevinden çıktığında da "mücadele devam edecek" diye "laiklik" odaklı mesaj vermesi ilginç oldu. Tam da Avrupalı ülkelerin kuyruklu yıldıza uzay aracı gönderdiği sıralarda bir Türk astronomi uzmanının "başörtüsüyle mücadele"ye bu kadar önem vermesi dikkat çekti.

  Rennan Pekünlü'nün son dersi İZLE

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir