Dolar
8.2778
1.1362%
Euro
9.7175
0.6066%
Altın
1891.59
-0.8553%
Borsa
1126.99
-2.2244%
G. Altın
504.697
0.6031%
Bitcoin
110420.08
-1.2625%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Ziya Selçuk: Eğitim tarihinin en büyük öğretmen eğitimi çalışmasını yapıyoruz

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu.
  • DHA
  • 13.10.2020 - 11:36
  Ziya Selçuk: Eğitim tarihinin en büyük öğretmen eğitimi çalışmasını yapıyoruz

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin ikinci aşamasına yönelik açıklama yaptı.

  Bakan Selçuk, Türk eğitim tarihinin en büyük öğretmen eğitimi çalışmasının yapıldığını belirtti.

  "İHTİYAÇLARI TESPİT EDİP, GEREĞİNİ YAPIYORUZ"

  Hiçbir öğretmenin mesleğe başladığı gibi mesleği bitiremediğini rahatlıkla söyleyebileceklerini belirten Selçuk, "Yani sürekli bir yenilenme sürekli bir değişim, dönüşüm ihtiyacı var ve bu dönüşüm ihtiyacını da bizler yeni bir eğitim anlayışıyla, ihtiyaçları tespit edip gereğini yapmaya gayret ederek ortaya koyuyoruz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin hizmetine bu tür içerikleri, araçları, gereçleri de sunmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz. Aslında benim büyük fotoğrafa baktığımda gördüğüm şu; Türk eğitim tarihinin en büyük öğretmen eğitimi çalışmasını yapıyoruz. Yani bu çok çok önemli, çünkü uzaktan eğitim olarak da öğretmen eğitimi olarak da gerçekten çok büyük bir öğretmen eğitimi hamlesi var ve bunun iller düzeyinde, ilçeler düzeyinde kılcal damarlara kadar yaygınlaşmış olması beni ayrıca mutlu ediyor" dedi.

  Selçuk: Eğitim tarihinin en büyük öğretmen eğitimi çalışmasını yapıyoruz VİDEO

  "ASLOLAN YÜZ YÜZE EĞİTİMDİR"

  Bakan Selçuk, öğretmenlerin aldıkları eğitimle kod yazmak, ihtiyaçları dairesinde öğrencilere etkileşimli ortamlar sunmak, ödevler hazırlamak, paylaşmak gibi birçok işlevi rahatlıkla yürütebileceklerini ve derslerini zenginleştirip yaptıkları eğitimi daha etkili bir hale getirebileceklerini belirtti.

  Bakan Selçuk, şöyle konuştu:

  "Böylece çevrim içi süreçlerde de ilgi ve motivasyonunun geliştirilmesi noktasında bir mesafe almış olacağız. Elbette bizim açımızdan aslolan yüz yüze eğitimdir ve yüz yüze eğitimin bir an önce salgın şartlarında sağlık şartları içerisinde hayata geçmesi için gayretimiz çabamız sürüyor. Bu çabamız içerisinde de bu hafta ikinci bir aşamaya geçmiş olduk ve öğretmenlerimizin ödün vermeyen hevesleri, sönmeyen çabaları bizim en büyük desteğimiz ve hep birlikte bunu omuzlayıp bu ülkenin çocuklarını eğitimden mahrum kalmaması için elimizden geleni yapacağız. Ve şunu biz biliyoruz ki en büyük yatırım öğretmene olan yatırımdır ve öğretmene yaptığımız her yatırım bu ülkenin geleceğine, çocuklarımızın geleceğine bir yatırımdır.

  Bundan dolayı öğretmene yaptığımız yatırımın katlanarak artacağını rahatlıkla söyleyebilirim ve bütün bu araçlar gereçler yazılımlar eğitim ortamları hepsi ama hepsi çocuklarımızın daha nitelikli bir eğitim alması, öğretmenlerimizin mutlu olması, öğretmenlerimizin işlerinin kolaylaşması için. Bu çerçevede katılan tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum."

  Görüş Bildir