Euro
15.2793
1.43%
Dolar
13.4653
1.19%
Altın
771.51
1.34%
Borsa
1.857
0%
Bitcoin
773.449
3.37%
9ºC
İstanbul
Güneşli 9 C

  Banka ve finans kuruluşları, İş'e Devam Desteği'ne başlıyor

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Kamu bankalarımız ve katılım finans kuruluşlarımızla; tüm sektörlerimiz, tüm firmalarımız için “İş’e Devam Desteği” başlatıyoruz." dedi.
  • AA
  • 25.03.2020 - 16:05
  Banka ve finans kuruluşları, İş'e Devam Desteği'ne başlıyor

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankaları ve katılım finans kuruluşlarıyla tüm sektörler ve firmalar için "İş'e Devam Desteği" başlattıklarını bildirdi.

  Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank bugün yaptıkları ortak açıklamada, kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için "İşe Devam Kredi Desteği"ni hayata geçireceğini duyurmuş, kredi desteğinin, 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı olacağını açıklamıştı.

  İSTİHDAM KORUNACAK

  Albayrak, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, kamu bankaları ve katılım finans kuruluşlarıyla tüm sektörler ve tüm firmalar için "İş'e Devam Desteği" başlattıklarını belirterek, "Hazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti sağlanan bu destek için şartımız istihdamın korunması olacak." ifadesini kullandı.

  Bakan Albayrak, "BirlikteBaşaracağız" etiketiyle desteğin ayrıntılarını içeren bir infografik de paylaştı.

  Banka ve finans kuruluşları, İş e Devam Desteği ne başlıyor #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir