Petrol
82.72
-2.72%
Euro
17.7906
-0.30%
Dolar
18.4448
0.17%
Altın
964.59
-0.88%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
356.500
1.05%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Girişimci kadınlar her geçen gün artıyor

  1071 Kadın Girişimci Projesi sayesinde kendi iş yerini kuran kadın patron ailesi her geçen gün büyüyor.
  • 25.10.2014 - 14:41
  Girişimci kadınlar her geçen gün artıyor

  normal.jpg

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan; Keçiören Belediyesi, Keçiören TOGEM ve KOSGEB’in de destek verdiği ‘1071 Kadın Girişimci Projesi’ ailesine yeni bir üye daha eklendi.

  KADIN PATRONLARA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

  Proje kapsamında girişimcilik eğitimi alan kadınlardan Hülya Karakoç, tuhafiye dükkanı açarak 'patron kadınlar' arasındaki yerini aldı. İş yerinin açılış törenine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören TOGEM Başkanı Dr.Ayten Aydın, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim’in eşi Burcu Dirim ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  “AÇTIĞIMIZ İŞLETMELER BAŞARININ GÖSTERGESİ”

  Proje sayesinde bir girişimci kadının işyeri açılışını daha gerçekleştirdiklerini dile getiren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Bu projeye başlarken başarılı olur mu diye düşünmüştük. Açtığımız işletmelerle projenin başarılı olduğunu görüyoruz. İşletmelerin Ankara’nın farklı noktalarında, Keçiören, Yenimahalle, Altındağ gibi olması da bizleri mutlu ediyor. Tüm kadınlarımız kendi işyerini açsın istiyoruz” dedi.

  KADINLARIN ÜLKE EKONOMİSİNE KATKISI OLUYOR

  Kendi işyerini açtığı için çok mutlu olduğunu belirten Hülya Karakoç ise, “Kadınların iş hayatına katılmalarının ülke ekonomisine de ciddi katkıları oluyor. Bizlere böyle fırsatlar sunan Cumhurbaşkanıma ve eşi Erdoğan Hanımefendi’ye, Keçiören Belediye Başkanım Mustafa Ak’a ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.
  Görüş Bildir