Euro
10.367
-0.86%
Dolar
8.702
-0.78%
Altın
497.72
-1.01%
Borsa
1.408
0.67%
Bitcoin
261.710
-8.96%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C

  Ordu-Giresun Havalimanı Projesi'nde son durum

  Deniz dolgusu yapılarak gerçekleştirilen havalimanının Türkiye'de ilk, dünyanın da sayılı projeleri arasında yer aldığı belirtildi.
  • 20.10.2014 - 14:03
  Ordu-Giresun Havalimanı Projesi'nde son durum

  Ordu-Giresun Havalimanı Projesi nde son durum #1

   

  Ordu Valisi Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ordu-Giresun Havalimanı'nın Türkiye'nin prestijli projelerinden biri olduğunu söyledi.

  90 MİLYAR TL EK ÖDENEK

  Projeyi yakından takip ederek sürekli yetkililerle temas halinde olduklarını dile getiren Balkanlıoğlu, "Bu anlamda bize gelen son bilgi, havalimanı inşaatı için en son 90 milyon lira ek ödenek geldiği ve bu parayla havalimanı için gerekli olan elektronik aksanların siparişinin verildiği yönünde. Kısmet olursa Mart ayının sonunda havalimanı açılacak" diye konuştu.

  EN ŞİDDETLİ FIRTINAYA KARŞI DAYANIKLI

  Balkanlıoğlu, inşaatın yapım sürecinde her konunun en ince detayına kadar düşünüldüğünü vurgulayarak, havalimanı inşaatının denizin dalga durumu göz önüne alınarak, en şiddetli fırtınaya dayanaklı olacak şekilde yapıldığını söyledi.

  ÖNÜMÜZDEKİ MART AYINDA AÇILACAK

  Ekstra tahkimatlar ve konfor artırıcı yeni konuların gündeme geldiğini anlatan Balkanlıoğlu, "Yeni havalimanını daha güvenli kılan, konforunu artıran teknik durumlar var. Onlara ilişkin çalışmalar da devam ediyor. İnşallah çok ekstra bir durum olmadıkça süresinde açılacak. Ödenek akışı ve yapımında bir sıkıntı yok" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir