Euro
11.03
0.03%
Dolar
9.5072
0.29%
Altın
548.59
0.12%
Borsa
1.519
0.67%
Bitcoin
560.800
-3.58%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Özdilek'in skandal takvimi yetimlerin yüzünü güldürecek

  Özdilek, tesettürlüleri aşağılayan fotoğrafların olduğu takvimlerin dağıtımını durdurdu. Bunu yeterli bulmayan avukat Özdilek'i 3 bin 500 yetim çocuğu giydirmeye ikna etti.
  • 04.01.2015 - 12:16
  Özdilek'in skandal takvimi yetimlerin yüzünü güldürecek

  Özdilek in skandal takvimi yetimlerin yüzünü güldürecek #1

  Özdilek Alışveriş Merkezleri, tesettürlüleri aşağılayan fotoğrafların yer aldığı takvimlerin dağıtımını kamuoyundan gelen tepkiler üzerine durdurdu. Bunun yeterli olmadığını savunan Bursalı bir avukat ise, Özdilek'i 3 bin 500 yetim çocuğu giydirmeye ikna etti.

  TAKVİM DAĞITIMI DURDU

  Özdilek Alışveriş Merkezleri'nin bastırdığı takvimler tepki görmüştü. Tesettürlü kadınları demir parmaklıkların ardında gösteren fotoğraf tepkiye sebep olunca, Özdilek, bu takvimlerin dağıtımını durdurdu.

  SOSYAL MEDYADA ORGANİZE OLDULAR

  Bunun yeterli olmadığını düşünen Avukat Saygun Çelebi, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bir grup kurarak, Özdilek'ten gruba üye olan kişi sayısı kadar yetim çocuğu giydirmesini istedi. Sosyal medyada büyük ilgi gören grup, 10 saat içerinde 3500 beğeniye ulaştı. Bunun üzerine Saygun Çelebi ile irtibata geçen Özdilek yetkilileri bu teklifi kabul etti.

  Özdilek in skandal takvimi yetimlerin yüzünü güldürecek #2

  "3.500 YETİM ÇOCUĞU GİYDİRECEK"

  Konu ile ilgili açıklama yapan Avukat Saygun Çelebi, "Özdilek Alışveriş Merkezleri'nin yılbaşı için dağıttığı takvimlerde kullandığı resim, çarşaflı ve baş örtülüleri demir parmaklıkların arkasında tasvir ediyordu. Bu resimden dolayı duyulan bir rahatsızlık vardı. Bununla alakalı Özdilek Alışveriş Merkezleri, resmin kendilerinin ihmali neticesinde basıldığını, ancak duyulan tepkilerden dolayı takvimlerin durdurulduğunu belirterek, özür dilediklerini beyan etti. Biz de, 'Sadece özür yeterli değil, bu özrün bir karşılığı olmalı' dedik. Biz bu resimlerden dolayı kırıldık. Bunun telafisi için bir grup kurduk ve gruptaki üye sayısı kadar yetimin Özdilek tarafından giydirilmesini' talep ettik. Sosyal medyada bu karşılık buldu. Benim açtığım grup yaklaşık 10 saat içerisinde 3400-3500 civarında bir sayıya ulaştı. Bu aşamada Özdilek yöneticileri de bizimle temasa geçti. Bu teklifimizi kabul ettiklerini, bu yardımı yapacaklarını ifade ettiler. Umarım bundan sonra bu hususta bütün firmalar dikkatli davranır" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir