Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
730.632
1.52%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 12 C

  Türkiye’de bir ilk: Turistik denizaltı Antalya'da

  Türkiye'nin ilk turistik denizaltısı Antalya'da denize indirildi.
  • Ajanslar
  • 13.02.2016 - 07:12
  Türkiye’de bir ilk: Turistik denizaltı Antalya'da

  Kanarya Adaları'ndan çıktığı yolculuğun ardından Antalya'ya gelen ve adına da Nemo denilen denizaltı nisan ayında Alanya’da turlara başlayacak.

  20 metre uzunluğunda, 4 metre eninde, 6,5 metre yüksekliğinde ve 106 ton ağırlığında, 48 kişilik ithal denizaltı, ‘Türkiye'nin ilk turistik denizaltı’ olma özelliğini taşıyor. IHS Travel ve Touristfly tarafından Türkiye’ye getirilen denizaltı, ilk misafirlerini nisan ayının ilk haftasında görkemli bir açılışla ağırlayacak.

  Türkiye’de bir ilk: Turistik denizaltı Antalya da #1

  HER GÜN 6 TUR DÜZENLENECEK

  Yurt dışından ithal olan denizaltı 110 metreye kadar inebiliyor. Denizaltında, 80 saat boyunca 48 kişiye kadar yetebilecek oksijen tüpleri ve malzemeler bulunuyor. Her gün, günde 6 kez düzenlenecek turlarda denizin altında kalış süresi bir saat ile sınırlı tutulacak.

  Türkiye’de bir ilk: Turistik denizaltı Antalya'da VİDEO

  Türkiye’de bir ilk: Turistik denizaltı Antalya da #2

  IHS Travel ve Touristfly Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Yavuzyiğit, turizmde sürekli olumsuzluklardan bahsedildiğini ancak tüm bu negatif düşüncelere kulaklarını tıkadıklarını söyledi. Türkiye için bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Yavuzyiğit, “Türkiye'nin ilk turistik denizaltısına sahibiz. Türk turizmine yeni bir soluk getirmek için böyle bir projeye başladık. Yerli ve yabancı turistlerimize farklı ve eşsiz bir deneyim yaşatmak, denizaltı dünyasının keşfedilmemiş güzelliklerini göstermek için turlarımıza başlayacağız.” dedi.

  Türkiye’de bir ilk: Turistik denizaltı Antalya da #3

  Denizaltı misafirleri için özel bir rota da belirlendiğini kaydeden Yavuzyiğit, 40 metre derinlikteki kanyonları gezeceklerini, 11 ay boyunca turlarına devam edeceklerini aktardı. Yavuzyiğit, 2017 yılında Türkiye’ye bir deniz altı daha getireceklerini, ileride de kendi denizaltılarını yaparak Türk turizmine kazandırmayı hedeflediklerini vurguladı.

  Türkiye’de bir ilk: Turistik denizaltı Antalya da #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir