Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
416.200
2.03%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  Yıldız Teknik Üniversitesi Formula aracını tanıttı

  Yıldız Teknik Üniversite'si öğrencileri tarafından tasarlanıp imal edilen yerli Formula aracının tanıtımı yapıldı.
  • Ajanslar
  • 30.09.2015 - 13:49
  Yıldız Teknik Üniversitesi Formula aracını tanıttı

  Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından tasarlanan, imal edilen ve İngiltere’de düzenlenen "Formula Student" yarışmasında, 28 ülkeden 135 takımı geride bırakarak "En Efektif Medya ve İletişim Kupası"nı alan yerli Formula aracı "Y TR-02" tanıtıldı.

  Yıldız Teknik Üniversitesi Formula aracını tanıttı #1

  Üniversitenin Beşiktaş kampüsünde düzenlenen tanıtım programında bir konuşma yapan YTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alp Tekin Ergenç, "Hayal görmenin bir anlamı yok. Birinci olmak, bugünden yarına olacak bir konu değil. ’Yarın sabah Almanya olalım’ demeye benzer bu. Biz yarın Almanya olabilir miyiz? Almanya olmak için çok çalışmamız gerekiyor. Bizim görevimiz önce ülkemizi, sonra üniversitemizi temsil etmek" dedi.

  Yıldız Teknik Üniversitesi Formula aracını tanıttı #2

  FORMULA ARACI SERGİLENDİ

  Ardından, dereceye giren Formula aracı sergilendi. Formula aracını yapan ekibin lideri Eniz Okan Şahin de aracın başında bir açıklama yaparak, "Biz 28 ülkeden 135 tane takımın ve her takımın 1-2 tane araba ürettiği İngiltere’de birinci olduk ve bir kupa kazandık. Bir dalda birinci olmadık, çokça dal var. Kazandığımız ödül En Efektif Medya ve İletişim Ödülü. Geçen senenin 5 katı daha üzerine koyarak, 5 katı altın yıldız değerinde olan stikerlarımızı aldık. Bir takım aksaklıklardan dolayı istediğimiz hedefe ulaşamadık ama, yine de beklediğimiz puanları elde ettik. Bu sene de İngiltere ve Almanya’daki Formula 1 pistlerine gidip, yine çadırlarda kalıp, üreteceğimiz üçüncü arabayı üretip, bu arada diğer takımlara karşı ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

  Yıldız Teknik Üniversitesi Formula aracını tanıttı #3

  Yıldız Teknik Üniversitesi Formula aracını tanıttı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir