Petrol
113.08
1.89%
Euro
17.4876
-0.22%
Dolar
16.6209
0.57%
Altın
975.03
0.64%
Borsa
2512
-0.68%
Bitcoin
348.014
0.42%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  Emek sineması için gün sayılıyor

  Beyoğlu’nda yeniden inşa edilerek Mart ayında sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan tarihi Emek Sineması gün sayıyor.
  • İHA
  • 10.01.2016 - 15:50
  Emek sineması için gün sayılıyor

  Emek Sineması’nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Emek Sineması’nın hayata geçmesiyle Beyoğlu yeni bir boyut kazanmıştır. Beyoğlu için 2016’nın en büyük hediye paketi Emek Sineması’dır” dedi.

  Emek sineması için gün sayılıyor #1

  Emek Sineması, sinemaseverlerle buluşmak için gün sayıyor. Güneş ışığı alan, 11 metre yüksekliğinde cam tavanlı, Haliç ve Beyoğlu manzaralı bin 250 metrekarelik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması; 800 kişilik 8 yeni sinema salonu ve 150 kişilik modüler tiyatro salonuyla birlikte, tüm ihtişamıyla Grand Pera’nın en üst katında, Mart 2016’da kapılarını açacak.

  "2016'NIN EN BÜYÜK HEDİYESİ EMEK SİNEMASI"

  Grand Pera, toplamda bin 550 kişiye ulaşan koltuk kapasitesiyle sinemaseverlerin ve kültür-sanat tutkunlarının vazgeçilmez mekanlarından biri olacak. Sinema, Mart ayında sanatseverlere açılmaya hazırlanıyor. Tarihi Emek Sineması hakkında önemli açıklamalarda bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu için 2016’nın en büyük hediye paketi Emek Sineması’dır” dedi.

  Emek sineması için gün sayılıyor #2

  "ÖNEMLİ BİR DEVRİM YAPIYORUZ"

  Emek Sineması’nın iki temel nokta üzerinden değerlendirilmesi gerektiğini belirten Başkan Demircan, "Birincisi tarihi bir mekanın restorasyonu, yani tarihi eserleri yaşatarak kullanma açısından önemli bir devrim yapıyoruz. 1992’den beri burasının ihya edilmesi gerektiği konuşuluyordu ve bununla ilgili devlet ihaleler yapmıştı ama yaklaşım eksikliği nedeniyle istenilen netice alınamamıştı. Bugün ise 5366 sayılı kanunun ilk ürünü olarak ortaya çıkan bir restorasyonla yeni bir yaklaşım ortaya konularak, yaşatarak, kullanma mantığıyla yapılmış ilk ürünlerden birisi oldu. Tarihi Serkldoryan binası olduğu bütün orijinalliği ile ortaya çıktı" dedi.

  Emek sineması için gün sayılıyor #3

  "CUMHURBAŞKANIMIZA VE HÜKÜMETİMİZE MÜTEŞEKKİRİZ"

  Başkan Demircan, Emek Sineması’nın bütün orijinalliğinin korunarak, modern ihtiyaçları karşılayan bir alt yapıyla istenilen yere bir taç gibi yerleştirildiğini de söyleyerek, “İmalatın bitmesiyle de kapılarını yeniden açıyor. Dolayısıyla bu restorasyon tekniğinde Türkiye’nin yeni bir ikonik yapıyı hayata geçirmesinin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. 5366 sayılı kanunu Tarlabaşı’nı ihyasıyla birlikte Cumhurbaşkanımızın talimatıyla AK Parti’nin ilk döneminde gerçekleştirmiştik. Bugün bu meyveleri görüyor olmak bizi gururlandırıyor. Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize müteşekkiriz. İlk ürünlerini Beyoğlu Belediyesi aracılığı ile burada ihya etmenin gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

  "BEYOĞLU YENİ BİR BOYUT KAZANMIŞTIR"

  “Beyoğlu tarihi bir alt yapısı olan, tarihi özellikleri ve gücü olan bir yapıyı yeniden hayata sokmakla yeni bir evreye geçiyor. Çünkü Beyoğlu büyük bir yaşam, eğlence, alışveriş ve ticaret merkezidir. Bu merkezlerde hayatı dinamik yaparak ayakta tutan en önemli yapılar kültür yapılarıdır. Beyoğlu 600 koltuklu tarihi büyük bir sahneye yeniden kavuştu. Sekiz tane çok güzel cep sinemasına, Madam Tuso gibi uluslararası büyük bir saygınlığı olan turistik bir müzeye kavuştu” diyen Başkan Demircan, "Beyoğlu Emek Sineması’ndan sonra ve Emek Sineması’ndan önce olarak anılacak kadar önemli bir yapı İstiklal Caddesi için. Emek Sineması’nın hayata geçmesiyle Beyoğlu yeni bir boyut kazanmıştır. Yatırımcıya verdiği emeklerden dolayı müteşekkirim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Beyoğlu için 2016’nın en büyük hediye paketi Emek Sineması’dır" şeklinde konuştu.

  Emek sineması için gün sayılıyor #4

  "ÖZLENEN BEYOĞLU RUHUNU YENİDEN YAŞATMAYI HEDEFLEDİK"

  Grand Pera projesini kişisel ilgisi ve gönül bağı nedeniyle devraldığını söyleyen Ahmet Akbalık ise, "Cercle d’Orient ve Emek Sineması’nı içinde barındıran proje kapsamında, kültürel ve sosyal değerler ekseninde, konusunda uzman profesyonellerle yeni bir yönetim modeli oluşturduk. Proje kapsamında, dünya standartlarında bir kalite anlayışı ve çok farklı, yenilikçi bir yaklaşımla, performans gösteri merkezi, tiyatro salonu, Emek Sineması ve 8 yeni sinema salonu ile Madame Tussauds Müzesi gibi değerlerle, özlenen Beyoğlu ruhunu yeniden yaşatmayı, Beyoğlu’nu yeniden bir çekim merkezi haline getirmeyi hedefledik. Farklı dokunuşlarla, kalite ve sürdürülebilirlik gibi kavramların bütünleştiği bu projeyle Beyoğlu’nun yeniden tanımlanacağına, projemizin bölgenin dönüşümü için rol model olacağına inanıyoruz. Çalışmalar sırasında gösterdiğimiz hassasiyeti, tarihi Cercle d’Orient binası restorasyonunun ve Emek Sineması benzemelerinin her santiminde görmek mümkün" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir