Dolar
6.7766
0.0649%
Euro
7.4614
0.0214%
Altın
1710.11
0.0508%
Borsa
104953.5
1.8725%
G. Altın
372.516
0.0405%
Bitcoin
61674.98
-0.8527%
14ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 14 C

  Bursa Değirmenönü- Karapınar Köprüsü’nün temeli atıldı

  Değirmenönü ile Karapınar mahallelerinin birbirine bağlanması için Deliçay üzerine yapılan köprünün temeli törenle atıldı.
  • 09.10.2015 - 09:56

  Bursa Değirmenönü- Karapınar Köprüsü’nün temeli atıldı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Değirmenönü ile Karapınar mahallelerinin birbirine bağlanması için Deliçay üzerine yapılan köprünün temeli İçişleri eski Bakanı Efkan Ala’nın da katıldığı törenle atıldı.

  YILLARDIR PLANLANAN BİR ÇALIŞMA

  Değirmenönü - Karapınar mahallelerinin birbirine bağlanması için köprü yapılmasının yıllardır konuşulduğunu, ancak kağıt üzerindeki planların bir türlü hayata geçirilemediğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bir çok alanda olduğu gibi bu işin de kendilerine nasip olduğunu söyledi.

  Temeli atılan köprü ayaklarının yükseldiğini ve imalatların hızla devam ettiğini dile getiren Başkan Altepe, bağlantı yollarıyla birlikte 2 milyon TL’ye mal olacak köprünün önümüzdeki ay sonunda hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

  VİZYONEL BİR PROJE

  Karapınar ve Değirmenönü Mahallelerinin bulunduğu bölgenin artık hizmetle buluşmaya başladığının altını çizen Başkan Altepe, “Değirmenönü’nde şantiye alanını, içinde spor tesisleri de olan ayrıcalıklı bir park olarak düzenliyoruz. Yine Karapınar Mahallesi’ne artık yakışmayan Et Balık tesislerini de kaldırıyoruz. Bursa Ticaret Borsası ile birlikte Badırga bölgesine modern bir et entegre tesisi yapacağız. Eski tesislerin bulunduğu alanı da vizyonel bir proje ile bölgeye kazandıracağız” dedi.

  İKİ MAHALLEYİ BİRBİRİNE BAĞLAMAKLA SINIRLI KALMAYACAK

  Temeli atılan köprünün sadece iki mahalleyi birbirine bağlamakla sınırlı kalmayacağını hatırlatan Başkan Altepe, “Bu yol 30 metrelik yolun devamı olarak Kestel’e kadar uzanacak. Bir tarafta Kestel’e kadar uzanacak, diğer tarafta Otosansit üzerinden Erikli 2. Caddeden Mesken’e bağlanacak. Kaplıkaya üzerine yapılacak köprü için de ihaleye çıktık. İnşallah yakında imalatlar başlayacak. Yol üzerinde kalan binaları da kamulaştırma programına alıyoruz. Proje tamamlandığında Ankara yoluna alternatif olan önemli bir güzergah bu mahallelerimizden geçmiş olacak” diye konuştu.

  Görüş Bildir