Petrol
81.23
-2.96%
Euro
19.4643
0.30%
Dolar
18.6299
-0.02%
Altın
1.054
0.21%
Borsa
4875
0.00%
Bitcoin
309.014
-1.88%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C
  Galatasaray'ın Riva'daki arsası için imzalar atıldı

  Galatasaray'ın Riva'daki arsası için imzalar atıldı

  Galatasaray'ın Riva’daki 1 milyon 76 bin 20 metrekarelik arsası için gerçekleştirilen ihalenin kazananı Yılmaz İnşaat oldu.
  • AA
  • 14.09.2017 - 09:06

  Emlak Konut GYO'dan yapılan açıklamaya göre, ihalenin kazananı Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ, arsa satışı karşılığında satış toplam geliri olarak 3 milyar 808 milyon lira, arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı olarak yüzde 25 ve arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 952 milyon lira taahhüt etti.

  Toplamda 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide ayrıca 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor.

  Galatasaray ın Riva daki arsası için imzalar atıldı #1

  YILMAZ İNŞAAT KAZANDI

  Açıklamada görüşlerine yer verilen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ekolojik yaklaşımlarla tasarlanan projenin ihalesine 9 firmanın katıldığını hatırlatarak, "İhaleyi ilk kazanan firmanın geçen süre zarfında ihale şartlarını yerine zamanında getirememesinden ötürü ihaleye en iyi ikinci teklifi 3 milyar 808 milyon lirayla veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ'nin teklifi geçerlilik kazandı. Bugün ülkemizin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray’ın Riva’daki değerli arsası için imzaları atmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. İmzaladığımız sözleşmenin 3. köprü ve entegre ulaşım alanlarıyla ön plana çıkan Riva ve çevre bölgelerin gelişimine ve potansiyeline değer katacağını düşünüyorum. İnşallah proje tamamlandığında çok fazla eşi olmayan doğa ve köy yaşantısının günümüz yaşantısı ile harmanlandığı ekolojik bir konsept hayata geçmiş olacak." değerlendirmesinde bulundu.

  Galatasaray ın Riva daki arsası için imzalar atıldı #2

  "TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE VE EKONOMİSİNE GÜVENİMİZ TAM"

  Kurum, "Ülke büyümesinin üzerinde bir büyüme yakalayan inşaat sektörü de bu büyümenin önemli aktörlerinden biri konumunu güçlendiriyor. TÜİK verilerine göre, 2016’da büyüme yüzde 2,9 olarak beklentilerin üzerinde gerçekleşti. İnşaat sektörü ise ülke büyümesinin biraz önünde gelişim göstererek lokomotif olma geleneğini sürdürdü ve yılı yüzde 7,6 olarak geride bıraktı. 2017’nin ilk çeyreğinde ülke ekonomisi yüzde 5 büyüme gerçekleştirirken sektörün büyüme oranı yüzde 6 olarak gerçekleşti. Aynı şekilde ikinci çeyrekte de 5,1 büyüyen ekonomiye paralel olarak inşaat sektörü de 6,8 büyüdü. Ümit ediyorum ki yükselen ivmemiz devam edecek. Bu sözleşmenin başta ülkemize, Galatasaray ailesine ve Yılmaz İnşaat AŞ’ye hayırlı, uğurlu ve faydalı olmasını diliyorum. Galatasaray’ın Riva’daki bu değerli arsasının ihalesini başarıyla gerçekleştirmiş olmamız bize ve sektörümüze olan inancın göstergesidir. Türkiye’nin geleceğine ve ekonomisine güvenimiz tam, yatırımlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emin adımlarla devam edeceğiz."

  Galatasaray ın Riva daki arsası için imzalar atıldı #3

  "SEKTÖRE VE İSTANBUL'A DEĞER KATACAK"

  Projenin Galatasaray Spor Kulübü'ne büyük fayda sağlayacağına dikkati çeken Özbek, "Bu projenin hem ülkemize hem böyle büyük bir taahhüt altına giren Yılmaz İnşaat’a ve Emlak Konut’a hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın. Ülkemize fayda getirmesi açısından önemli olacağına inandığımız bu projede kendilerine başarılar diliyorum." diye konuştu.

  Galatasaray ın Riva daki arsası için imzalar atıldı #4


  Görüş Bildir