Euro
10.3972
-0.08%
Dolar
8.6959
-0.15%
Altın
498.54
0.3%
Borsa
1.41
-0.09%
Bitcoin
297.086
4.18%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C
  Hakkari'de kayak sezonu açıldı

  Hakkari'de kayak sezonu açıldı

  Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Merga Bütan Kayak Merkezi'nde, kayak sezonuna start verildi.
  • AA
  • 15.12.2018 - 16:58

  Kış mevsiminin en uzun ve çetin geçtiği kentte, her yıl çok sayıda kayakseveri ağırlayan, kar kalitesi ve karın yerde kalma süresinin uzun olması ile adından söz ettiren merkezde hazırlıklar tamamlandı.

  Hakkari de kayak sezonu açıldı #1

  KAYAK MERKEZİNDE TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile İl Özel İdaresince yürütülen, 15 milyon liralık projeyle daha donanımlı hale getirilecek Merga Bütan Kayak Merkezi'nde, kayak sezonu törenle başladı.

  Kent merkezine 12 kilometre mesafedeki 2 bin 800 rakımlı kayak merkezinin, hizmet vermeye başlamasıyla pistten inen bir grup kayakçı, açtıkları Türk bayrağını Vali İdris Akbıyık'a teslim etti.

  Hakkari de kayak sezonu açıldı #2

  "HEM GÜZEL HEM MİSTİK BİR HAVASI VAR"

  Akbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni kayak sezonunun açışını gerçekleştirdiklerin söyleyerek, "Burası Hakkari'nin, Van'ın, İran'ın, Irak'ın, bölgenin önemli bir spor merkezi olacak. İnsanlarımız hem spor yapmış olacak hem de bu güzel, mistik havayı soluyacaklar. Öğrencilerimiz, gençlerimiz için güzel bir imkan, güzel bir fırsat. Hakkarililer de bunu en güzel şekilde değerlendiriyorlar." dedi.

  Hakkari de kayak sezonu açıldı #3

  "ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ"

  Hakkarili gençlerin ulusal ve uluslararası müsabakalarda aldığı derecelerin, kentin kayağa ilgisini gösterdiğine vurgu yapan Akbıyık, "Bizler de Hakkari Valiliği olarak, devlet olarak elimizden gelen desteği, gayreti vereceğiz." ifadesini kullandı.

  Hakkari de kayak sezonu açıldı #4

  "BEKLEDİĞİMİZDEN GÜZEL OLDU"

  Kayakçılarla sohbet de eden Akbıyık, kar motoruna binerek pisti gezdi. Aralarında sporcuların da bulunduğu kayakseverler de merkezde keyifli zaman geçirdi.

  Vatandaşlardan Mehmet Harmancı, kayak merkezinin hizmete başlamasından dolayı sevinçli olduğunu belirterek, "İlk etkinliği biz yaptık. Burası çok güzel. Beklediğimizden daha güzel oldu." diye konuştu.

  Hakkari de kayak sezonu açıldı #5

  MİSAFİRLER MUTLU BİR GÜN GEÇİRDİ

  Selman Özkan da kayağın güzel bir spor olduğunu, mutlu bir gün geçirdiklerini ifade etti. Kayak için Çukurca'dan geldiğini belirten sınıf öğretmeni Esra Dilveli, güzel bir ortamla karşılaştıklarını anlattı.

  Hakkari de kayak sezonu açıldı #6

  AÇILIŞA BİRÇOK KİŞİ KATILDI

  Açılışa Vali Yardımcıları Mustafa Pala ile Mustafa Duruk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yavuz Öztürk de katıldı.

  Hakkari de kayak sezonu açıldı #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir