Petrol
93.01
0.08%
Euro
18.2819
0.03%
Dolar
17.9492
0.01%
Altın
1.017
0.09%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
423.578
-2.02%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C
  İstanbul'un meydanlarını merkez yönetecek

  İstanbul'un meydanlarını merkez yönetecek

  İBB tarafından hazırlanan "Meydan Yönetim Sistemi" ile meydanlar daha etkin kullanılacak, reklam uygulamaları tek merkezden yönetilecek.
  • AA
  • 31.07.2015 - 12:41

  meydan

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan "Meydan Yönetim Sistemi" ile meydanlar daha etkin kullanılacak, reklam uygulamaları tek merkezden yönetilecek. AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, proje, Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

  12 BÜYÜK MEYDANI KAPSIYOR

  Kentteki meydanlarda görsel kirliliğe neden olan reklam uygulamalarına son verilmesi ve meydanların daha etkin kullanılmasının planlandığı proje, İstanbul'un 12 büyük meydanını kapsıyor.

  Proje kapsamında yaya-taşıt ulaşımı, kent mobilyası, temizlik, güvenlik, bakım-onarım, aydınlatma, otopark, peyzaj, aydınlatma, tabela, büfe, yol, duraklar, trafik-yönlendirme levhaları, otopark, tuvalet, çöp kutuları, ATM kabinleri, güvenlik, yeraltı hizmetleri, servis elemanları, kaldırım gibi mevcut meydan bileşenleri analiz edilerek sorunların tespiti yapılacak.

  'REKLAM YÖNETİM SİSTEMİ' KURULUYOR

  Proje kapsamında İstanbul'un meydanlarındaki tüm açık hava, duvar ve binalardaki uygulamalar ile elektronik reklamlar da tek merkezden yönetilecek. "Reklam Yönetim Sistemi" adında bir yazılımla uygulama yapılacak tüm reklam araçları ve alanlarının belirlenmesi, bu alanların dışında görüntü kirliliğine neden olacak reklam uygulamalarına son verilmesi hedefleniyor.

  EMİNÖNÜ VE KADIKÖY PİLOT BÖLGE

  Pilot bölge olarak Eminönü ve Kadıköy'de başlatılacak çalışma, daha sonra Üsküdar, Beşiktaş, Beyazıt, Taksim, Eminönü, Küçükayasofya, Sultanahmet, Eyüp, Esenyurt, Bağcılar ve Sultanbeyli meydanlarında uygulanacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir