Euro
14.4076
-0.42%
Dolar
12.7587
-0.45%
Altın
733.68
-0.18%
Borsa
1.809
0%
Bitcoin
723.017
0.28%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  Konut alımında yeni dönem başlıyor

  Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, yeni dönemde yatırımcıların konutun belirli metrekaresini satın alabileceğini söyledi.
  • AA
  • 14.07.2016 - 12:21
  Konut alımında yeni dönem başlıyor

  Konut alımında yeni dönem başlıyor #1

  Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, yatırım karşılığında konutun tamamını değil ama belirli metrekaresini satın alabileceği ve bunun karşılığında gayrimenkul sertifikası alacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Canikli, "Faiz içermeyen finans unsurlarını geliştiriyoruz. Gayrimenkul sertifikası ihraç edilecek. Düzenleme, Resmi Gazete'ye gönderildi. Yatırımcı, yatırım karşılığında metrekare bazında sertifika ihraç edebilecek. Herkes bir konut alamayabilir ama bu sayede her bir metrekare için bir sertifika üretilmiş olacak" dedi.

  "İLK ADIMI ATTIK"

  Canikli, "Yatırımcıya rekabet edebileceği bir maliyetle, düşük faizle kredi finansmanı sağlamamız gerekiyor uzun vadeli. Onu gerçekleştirmek için de kalkınma bankacılığını aktive ediyoruz. Büyük, ucuz ve kolay erişilebilen finansman modellerini hayata geçiriyoruz. İlk adımı attık" diye devam etti.

  "ÜCRETSİZ KONUT DİYE BİR UYGULAMA SÖZ KONUSU DEĞİL"

  Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli: "(Suriyeli sığınmacılara TOKİ'den ev imkanı sağlanması) Bedava konut yok. Ücretsiz konut diye bir uygulama söz konusu değil. Sadece, vatandaşlarımıza yaptığımız gibi uzun vadeli ödeme imkanı sunuluyor. Onun dışında başka bir şey yok" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir