taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9652
6.5649
1571.03
119689.48
301.174
55225.53

Erbil'de İsrail bayrağı sallayanlara Filistin uyarısı

Kuzey Irak'taki bağımsızlık referandumunda sallanan İsrail bayraklarının arka planı, CNN Türk canlı yayınında konuşuldu.

Detay Haber | 03.10.2017 - 05:07..
Whatsapp ile paylaş

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'de, Kuzey Irak'ta bölgesel Kürt yönetimince yapılan yasadışı referandum, bunun ortadoğuda ve dünyada yarattığı etkiler tartışıldı.

Programın konuklarından Polis Akademisi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahin, özellikle referandum gecesi bölgedeki gösterilerde İsrail bayraklarının sallanmasına atıfta bulunarak şu tespitte bulundu:

Erbil'de İsrail bayrağı sallayanlara Filistin uyarısı

BARZANİ'NİN KUDÜS-KERKÜK BENZETMESİ

"Barzani, Kudüs İsrail için ne ise, Kerkük de bizim için odur diyor... Siz bunu dediğinizde orada bir ateş yakmış olacaksınız. Ve bu Türkiye dahil bütün bölgeyi etkileyecek. Ortadoğu'da hiçbir şey hak ve hukuk üzerinden değil, jeo-politik ve reel-politik üzerinden üzerinden gidiyor."

DÜN FİLİSTİN'İN MASUMİYETİNDEN FAYDALANANLAR..

"Kürtler de terör örgütleri de bunu böyle yapıyor. Birileri, geçmişte Filistin'in masumiyetinden faydalanıyordu. Bugün İsrail'in saldırganlığından zevk duyar hale geliyor."

Erbil'de İsrail ve ABD bayraklı kutlama VİDEO

Erbil'de İsrail bayrağı sallayanlara Filistin uyarısı

"SEN İSRAİL BAYRAĞI SALLARSAN, TÜRKİYE DE ONA GÖRE HAREKET EDER"

"Halepçe katliamını yapan kimyasal silahlı Saddam'a kim verdi? Siz İslam coğrafyasının göbeğinde, Filistin'i unutup göstere göstere İsrail bayrağını sallarsanız, bundan da zevk duyarsanız, Türkiye de İran da Bağdat da reel politiğe göre hareket eder."

Erbil'de İsrail bayrağı sallayanlara Filistin uyarısı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir