Petrol
111.85
1.05%
Euro
17.312
0.09%
Dolar
16.1579
0.51%
Altın
968.27
0.21%
Borsa
2375
0.00%
Bitcoin
485.101
2.09%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C
  Afrin operasyonunda son durum

  Afrin operasyonunda son durum

  Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO'nun Afrin'deki teröristleri temizlemek için başlattığı 'Zeytin Dalı' harekatı hız kesmeden devam ediyor.
  • Haber Merkezi
  • 22.01.2018 - 09:21

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Cumartesi günü öğleye doğru Afrin'deki teröristlere karşı başlattığı ve "Zeytin Dalı" ismini taşıyan operasyon kapsamında ilk gün savaş uçaklarınca sınır ötesindeki hedefler vurulurken, ikinci gün Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte kara kuvvetleri Afrin'e doğru ilerlemeye başladı.

  48 SAATTE 7 KİLOMETRE

  Harekatın ilk 48 saatinde 7 kilometre içeri girildi. Özellikle Kırıkhan-Hassa hattının karşısındaki Surki, Raco ve Şedia bölgelerinde çatışmalar yaşandı. Teröristlerin kontrol altında tuttuğu 24 nokta imha edildi. Terör örgütünün yollara döşediği 15 tuzak imha edildi. Üç koldan Afrin'e giren birlikler güvenlik ilerleme hatları oluşturdu.

  Afrin operasyonunda son durum #1

  DUVAR TAKTİĞİ

  Sınırda güvenlik önlemi kapsamında yerleştirilen beton bariyerler son 10 günlük hazırlık süresinde bazı noktalardan kaldırılarak Afrin’e giriş noktası görüntüsü verildi.

  Operasyonun başladığı sabah saatlerinde daha önce hazırlanan noktalar değil, yeni giriş hatları belirlenerek sınırın Afrin tarafında terör örgütünün yaptığı hazırlıklar boşa çıkartıldı. Ardından yeniden temizlenen 7 nokta geçiş güzergahı olarak kullanıldı.

  11 KÖY TEMİZLENDİ

  Bu taktikler askerler ÖSO ile birlikte sınırı kısa sürede geçerek 11 köyü teröristlerden temizledi.

  Zeytin Dalı Harekatı'nı Hulusi Akar yönetiyor VİDEO

  Afrin operasyonunda son durum #2

  TOP ATIŞLARIYLA DESTEK

  Özgür Suriye Ordusu'nun da katıldığı harekatın üçüncü gününde ise Afrin'deki hedeflere ilerleyen birliklere top atışlarıyla destek veriliyor.

  Sınırda konuşlu TSK'ya bağlı birliklerce terör örgütü PYD/PKK'nın işgal ettiği alanlara yönelik zaman zaman yoğunlaşan atışlar, Kilis kent merkezinin yanı sıra Hatay hudut hattındaki bazı köylerden de duyuluyor.

  SEVKİYAT SÜRÜYOR

  Bu arada, sınırdaki birliklere de ara ara askeri araç takviyesi yapılıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir