Petrol
95.8
-0.53%
Euro
18.3209
0.24%
Dolar
17.9362
0.21%
Altın
1.032
-0.13%
Borsa
2766
0.00%
Bitcoin
414.803
-3.40%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C
  ABD Büyükelçisi Ricciardone kayıplarda

  ABD Büyükelçisi Ricciardone kayıplarda

  AK Parti Cemaat kavgasında yaptığı açıklamalarla açıkça hükümetin düşmesi gerektiği fikrini destekleyen Ricciardone seçimden sonra sessizliğe gömüldü.
  • 05.04.2014 - 14:42

  ABD Büyükelçisi Ricciardone kayıplarda #1

  Cemaat, AK Parti ile olan gerginliği 17 Aralık'la birlikte savaşa çevirmişti. Tayyip Erdoğan hükümetini devirmeye yönelik yargı operasyonlarıyla ekonomiyi ve siyaseti çökertmeye yönelik hamleler AK Parti hükümeti tarafından anında karşılık bularak boşa çıkarıldı. 

  O sırada AK Parti - Cemaat kutupları arasındaki bu kavgada birçok kesim de kendi yerini konumlandırdı. Bunlardan biri de ABD Büyükelçisi Ricciardone'ydi. 

  "BİR İMPARATORLUĞUN ÇÖKÜŞÜNÜ İZLEYECEKSİNİZ"

  Ricciardone, 17 Aralık operasyonundan yalnızca 3 gün sonra gazetecilere demeç vermişti. Türkiye'yi İran'la olan ilişkileri ve Halkbank konusunda uyardıklarını belirten Ricciardone "Uyarılarımız dikkate alınmadı, şimdi bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz" demişti. 

  GÜLEN'İN İADESİ KONUSUNDA DA SESSİZ KALDI

  Fethullah Gülen'in, 20 yıldır Pensilvanya'da yaşıyor olması da hükümete yönelik darbe girişimlerinin ABD'de organize ettiğine yönelik iddiaları gündeme getirmişti. Öte yandan Erdoğan'ın "Obama Gülen'in iadesine olumlu yaklaştı" şeklinde özetlenebilecek açıklamalarına da ABD Büyükelçisi Ricciardone sessiz kalmıştı. 

  SEÇİM SONRASI HİÇ SESİ ÇIKMADI

  30 Mart yerel seçimleri öncesi hükümete mesafeli davranan Ricciardone de seçim sonrası sessizliğe gömülenler arasında yerini aldı. AK Parti'nin, Cemaat'in "Oyları yüzde 29'a kadar düştü" anketlerinin aksine seçimlerden yüzde 45 gibi rekor bir oyla çıkarken, ABD Büyükelçisi herhangi bir açıklamada bulunmadı. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir