Euro
15.0899
-0.92%
Dolar
13.5338
-0.85%
Altın
776.7200
-1.44%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
509.000
2.17%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C
  Ali Fuat Yılmazer Hrant Dink cinayetinde şüpheli

  Ali Fuat Yılmazer Hrant Dink cinayetinde şüpheli

  22 Temmuz Operasyonu kapsamında tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan Ali Fuat Yılmazer, Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili davada şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı.
  • 28.11.2014 - 21:34

  Ali Fuat Yılmazer Hrant Dink cinayetinde şüpheli #1

  Hrant Dink sukastı soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Yusuf Hakkı Doğan, 22 Temmuz Operasyonu kapsamında tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan Ali Fuat Yılmazer'i "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağırdı.

  İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Doğan tarafından hazırlanarak Ali Fuat Yılmazer'in tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'ne hitaben yazılan yazıda, Yılmazer'in önümüzdeki hafta ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda hazır bulundurulması istendi.

  CİNAYETİ İŞLEYEN SAMAST, BU KEZ "TANIK" OLDU

  Savcılık ayrıca, Hrant Dink suikastında 'kasten adam öldürmek' ve 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçlarından toplam 22 yıl 10 ay hapis cezası alan Ogün Samast'ı da "tanık" sıfatıyla ifadeye çağırdı.

  CELALETTİN CERRAH DA İFADEYE ÇAĞRILMIŞTI

  Hrant Dink suikastını soruşturan Savcı Yusuf Hakkı Doğan, daha önce de eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eski İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler'in de aralarında bulunduğu 9 kamu görevlisini 'şüpheli' sıfatıyla ifadeye çağırmıştı.

  Adalet Bakanlığı, geçtiğimiz Eylül ayında Celalettin Cerrah'ın da aralarında bulunduğu bu 9 kamu görevlisi hakkında soruşturma izni vermişti.


  Görüş Bildir