Euro
9.0349
0.13%
Dolar
7.4116
0.02%
Altın
442.58
0.17%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
239.500
1.02%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C
  Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı

  Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı

  Avrupa’nın en büyük, dünyanın 3. büyük hastanesi Bilkent Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne başlandı.
  • Haber Merkezi
  • 13.02.2019 - 14:43

  Şehir hastaneleri her geçen gün sayı olarak artmaya devam ederken, bunlardan biri de Ankara Şehir Hastanesi ya da bilinen diğer adı ile Ankara Bilkent Şehir Hastanesi oldu.

  Bilkent Şehir Hastanesi, toplam bin 623 yatağı ile Avrupa’nın en büyük ama dünyanın tek seferde yapılan 3. büyük hastanesi olma özelliği taşıyor.

  Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı VİDEO

  GÜNDE 100 BİN HASTAYA HİZMET VERİLECEK

  Hastane, 1.3 milyon metrekare alanda kuruldu. Toplam 904 poliklinik odası, 259 poliklinik destek odası ile günlük 40 bin poliklinik hastasının tedavi edileceği Ankara Şehir Hastanesi’nde, günde 100 bin hastaya hizmet verilecek şekilde planlama yapıldı. Ayrıca, toplam 131 ameliyathanede günlük 650 ameliyatın gerçekleştirilmesi planlanıyor.

  Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı #1

  DİĞER HASTANELERİ DE BÜNYESİNDE BARINDIRACAK

  Geçtiğimiz hafta en yakındaki Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi'nin, hafta sonu da Yüksek İhtisas Hastanesi'nin taşınmasıyla hasta kabulüne başlayan hastaneye, önümüzdeki haftalar içinde diğer hastaneler de benzer şekilde taşınacak.

  Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı #2

  8 BRANŞ HASTANESİNDEN OLUŞUYOR

  Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, toplam 8 branş hastanesinden oluşmakta. Bölgede sağlık üssü olarak, en son noktada hizmet verebilir bir organizasyon yapısıyla hareket ediyor olacak.

  Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı #3

  YÖNETİM ŞEKLİ DE FARKLI

  Hastanede incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Biz şehir hastanelerinin var olan yönetim sisteminden farklı olarak bu süreçte yönetim şeklini de farklılaştırmak istedik. Bu çerçevede bir kararname ile yeni dönemde şehir hastanelerini en tepede koordinatör başhekimin olduğu, onun altında koordinatör başhekim yardımcıları, idari mali direktörlerin olduğu ve her kulenin de birer başhekim ve idari ve mali yapılanmasının olduğu yeni bir yönetim şekli ile planladık." diye konuştu.

  Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı #4

   

  Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı #5

  Ankara Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir