Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
420.980
-1.49%
17ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 17 C

  Atatürk Havalimanı'nda seçim yoğunluğu yaşandı

  Bugün gerçekleştirilen seçim nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda yoğunluk yaşanırken, binlerce vatandaş tatilini yarıda kesip oy kullanmak için İstanbul'a geldi.
  • DHA
  • 24.06.2018 - 16:44
  Atatürk Havalimanı'nda seçim yoğunluğu yaşandı

  Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için oy kullanmaya gelenlerin yanı sıra oyunu kullandıktan sonra yurt içi ve yurt dışı tatil noktalarına gitmek isteyenler havalimanına geldi. Kontuar ve pasaport noktalarında yolcu yoğunluğu gözlemlenirken, geliş terminallerinde ise oy kullanmak için tatillerini yarıda kesen yolcuların yoğunlukları yaşandı. Yolcular arasında ünlü isimlerde vardı.

  ''OY KULLANMAK İÇİN PAZAR GÜNÜ DÖNDÜM''

  Tatil için Bodrum'da bulunan ve oy kullanmak için tatilini yarıda kesip İstanbul'a geldiğini belirten ünlü şarkıcı Şevval Sam, “Yoğun bir sene geçirdik. Tatili hak ettiğimi düşünüyorum. Dalaman'dan 1,5 saatlik uzaklıkta bir yerde tatil yaptım. Bugün İstanbul'a oy vermek için geldim. Kesinlikte oy kullanmak için bugün dönüş tarihini seçtim" dedi.

  Atatürk Havalimanı nda seçim yoğunluğu yaşandı #1

  VALİZİNİ ALDI OY KULLANMAYA GİTTİ

  İstanbul'a dönen yolcular arasında bulunan Selami Şahin ise , "Öncelikle ben müzik adamıyım. Ben daima Tanrı'dan dilediğim şu; Ülkemize kim hayırlı olacak ise o başa gelsin, o olsun. Ben ailemle, çocuklarımla bir takım düşüncelerimizi hesap etmeden yola çıkmıyoruz. Kime oy vereceğimizi ailece karar veriyoruz. İlk önce bagajımızı alıp okula gidip oyumuzu kullanacağız sonra eve geçeceğiz" dedi. Oyuncu ve sunucu Onur Büyüktopçu ise oy kullanmak için İstanbul'a geldiğini ve Çarşamba günü Dalaman'a gideceğini söyledi.

  ''BU SEÇİMİ HEYECANLA BEKLEDİK''

  Dalaman'da tatilde olan İrfan Fındıkçı, “Tatil gayet güzeldi bugünü heyecanla bekledik. Şimdi Tekirdağ'a oy kullanmak için gidiyorum. Üç ay önce bu tatil planını ve dönüş tarihini belirlemiştik" derken, bir diğer yolcu Büşra Soycan ise seçim haftası olduğu için dönüşü Pazar gününe aldığını söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir