Petrol
107.72
-1.27%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.987
-1.11%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C
  Aydın'daki demokrasi nöbetinde CHP'li başkana tepki

  Aydın'daki demokrasi nöbetinde CHP'li başkana tepki

  AK Parti Kadın Kolları Başkanı olan eski Türkiye Güzeli Seda Sarıbaş, CHP'li Özlem Çerçioğlu'nun konuşma metnini yırtınca gerginlik yaşandı
  • Ajanslar
  • 28.07.2016 - 13:56

  Darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz’dan itibaren meydanlarda halkla iç içe olmadığı iddiasıyla AK Partililer tarafından eleştirilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, dün partililerle ’Cumhuriyet ve Demokrasi Yürüyüşü’ düzenledi.

  Aydın daki demokrasi nöbetinde CHP li başkana tepki #1

  CHP'Lİ ÇERÇİOĞLU DA YÜRÜDÜ

  Ellerinde Türk bayraklarıyla, Büyükşehir Belediye binası önünde toplanan kalabalık, Başkan Çerçioğlu önderliğinde Adnan Menderes Bulvarı’ndan yürüdü. Bu esnada AK Partililer, kendilerine eşlik edenlerle birlikte Atatürk Kent Meydanı’nda 13 günden bu yana sürdürdükleri ’Demokrasi nöbeti’nin hazırlıklarını yaptı.

  Nöbete davet edilen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, Kent Meydanı’na gelerek Aydınlılar’ı selamladı. Kuran’dan bölümlerin okunmasıyla başlayan programda, İstiklal Marşı okundu. Programın sunucusu CHP’lilerin de programa katılacağının duyurusunu yaptı.

  Aydın'daki demokrasi nöbetinde CHP'li başkana tepki VİDEO

  Aydın daki demokrasi nöbetinde CHP li başkana tepki #2

  PLATFORMA KÜRSÜ KONMASINA İTİRAZ

  Kortej yürüyüşünü tamamlayan Çerçioğlu ve beraberindekiler, Abide Meydanı’nda beklemeye başladı. Çerçioğlu, yanındakilerle birlikte meydana doğru hareketlendi. Program için kurulan platformun önüne gelen bir grup belediye personeli, Büyükşehir Belediyesi’ne ait kürsüyü, kurulan platformun üstüne çıkarmak istedi. AK Partililer, 13 günden bu yana hiçbir kürsünün platform üzerine konulmadığı gerekçesiyle buna izin vermedi.

  Aydın daki demokrasi nöbetinde CHP li başkana tepki #3

  AK PARTİLİLER İLE CHP'LİLER ARASINDA GERGİNLİK YAŞANDI

  Başkan Çerçioğlu’nun meydanlarda görülmediğini öne süren AK Partililer konuşma yapmasını engellemek isteyince CHP’liler ile aralarında gerginlik oldu. İki grup karşı karşıya gelirken, Özlem Çerçioğlu’nun kürsü üstünde bulunan konuşma metninin AK Parti Kadın Kolları Başkanı Seda Sarıbaş tarafından yırtılmasıyla ortam iyice gerildi.

  YUMRUK VE TEKMELER KONUŞTU

  Tartışma, bir süre sonra yerini yumruk ve tekmelere bıraktı. İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü’nün talimatıyla olaya polis müdahale etti.

  ÖMER ÖZMEN YOĞUN UĞRAŞ VERDİ

  Polisin müdahalesine rağmen yatışmayan taraflar için AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, yoğun uğraş verdi. Eline aldığı mikrofonla defalarca tarafları sakin olmaya davet eden Özmen, "Hepimiz kardeşiz, demokrasiye sahip çıkmak için meydanlardayız. Sayın Çerçioğlu, bugün aramıza katılıp demokrasi nöbetinde bize destek verdiniz. Buyurun platforma konuşma yapabilirsiniz" dedi.

  Aydın daki demokrasi nöbetinde CHP li başkana tepki #4

  Özlem Çerçioğlu’nun ve Osman Zolan’ın kürsüye çıkmasıyla taraflar sakinleşti.

  EL ELE HALKI SELAMLADILAR

  Özmen’in konuşması ardından Başkan Çerçioğlu platformun üstüne çıkarak Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte el ele meydandaki vatandaşları selamladı.

  Başkan Çerçioğlu kendisine uzatılan mikrofonu misafir olduğu için Zolan’a uzattı. Zolan ise ilk konuşmayı Çerçioğlu’nun yapmasını istedi. Çerçioğlu konuşmasını yaparken toplananlardan bazıları,"Şimdiye kadar neredeydin?" diyerek tepki gösterdi. Çerçioğlu ise "Hep buradaydım" diyerek karşılık verdi.

  Özlem Çerçioğlu ve Osman Zolan’ın sloganlar eşliğinde konuşmalarını yapması ardından Özlem Çerçioğlu, meydanı dolduran Aydınlıları bugün Çakırbeyli’de yapılacak hizmet binası açılışına davet etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir