Petrol
111.66
2.41%
Euro
17.4588
-0.39%
Dolar
16.7582
0.36%
Altın
971.84
0.20%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
327.576
1.65%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Bahçeli Ülkücü Şehitler Anıtı'nda namaz kıldı

  Bahçeli Ülkücü Şehitler Anıtı'nda namaz kıldı

  MHP lideri, Ülkücü Şehitleri Anma Günü kapsamında Kızılcahamam'daki anıtı ziyaret etti.
  • 27.05.2014 - 16:41

  Bahçeli Ülkücü Şehitler Anıtı nda namaz kıldı #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2011 yılında yapılan Kızılcıhamam’daki Ülkücüler Şehitliği’ni ziyaret etti. MHP il başkanları ve çeşitli illerden gelen partililer ve Ülkü Ocakları üyesi gençlerin katıldığı törende Bahçeli, ilk olarak Şehitler Anıtı önünde dua etti. Ardından anıtta namaz kıldı.

  Bahçeli Ülkücü Şehitler Anıtı nda namaz kıldı #2

  Bahçeli, daha sonra anıtın önüne ve şehitlerin isimlerinin bulunduğu mermerlerin önüne karanfil bıraktı.

  Bahçeli'den ülkücü şehitliğine ziyaret

  Bahçeli Ülkücü Şehitler Anıtı nda namaz kıldı #3

  Bahçeli Ülkücü Şehitler Anıtı nda namaz kıldı #4

  ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

  Ülkücülerin, milletinin kendilerine ihtiyaç duydukları anlarda ortaya çıkarak millet ve vatan sevgisinin imtihanını ölüm ve mahkûmiyet karşısında verdiğine değinen MHP lideri Devlet Bahçeli, şehitleri ve mücadelelerini unutmayacaklarını söyledi.

  MHP lideri daha sonra şehitlik içerisinde yapılan mescitte okunan Mevlid-i Şerif’i dinledi. 

  Bahçeli Ülkücü Şehitler Anıtı nda namaz kıldı #5

  MHP lideri Bahçeli anma töreninde şunları söyledi; 

  BİZİ BİZ YAPAN MAZİYE DUYDUĞUMUZ VEFA

  “Milliyetçi-Ülkücü Hareket şehidine ve şühedasına, geçmişine ve geleneğine, köküne ve öz değerlerine sıkı sıkıya bağlı ve saygılıdır. Bizi biz yapan hasletlerden birisi de maziye duyduğumuz vefadır. Geçmişini unutan, geçmişine yüz çeviren, geçmişle yollarını ayıran insan ya da toplumların geleceği belirsiz, iddiaları bulanıktır. Dün, bugünün temeli ve çimentosudur. Bugün ise geleceğin yeşerdiği vahadır. Biz umutla ileriye, özlemle de geriye bakıyoruz. Çok şükür, kendi yönünü tayin edemeyip rüzgârla birlikte sürüklenen rotasız bir geminin durumuna hiç düşmedik. Zamanın ve şartların değişkenliğine kapılarak heyecan ve hedeflerimizden ayrılmadık, ilke ve ülkülerimizden taviz vermedik.

  ''CENNETİN KAPILARI ONLARA AÇIKTIR''

   "Yüce Kitabımız’da; ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz’ buyruğu şehitlerimizin sadece fiziken aramızda olmadıklarına işaret etmektedir. Şehitlerimiz, Allah nezdinde hazırdır ve diridir. Cennetin kapıları onlara ardına kadar açıktır. İnanıyorum ki, Ülkücü şehitlerimizin hepsi şu an bizimle, duaları üzerimizedir. Hepsinin ruhu aramızdadır, yanı başımızdadır.

  OYUNU BOZMAK NAMUS BORCUMUZDUR'

  Cenab-ı Allah Mahşer Günü her bir şehidimizin yüzüne bakabilmeyi bizlere nasip ve müyesser etsin. Vatan ve millet yolunda candan geçen cesaret timsallerini hafızalarımızdan ve hatıralarımızdan asla çıkarmasın. Yine niyazım odur ki, Türk milletine içten ve dıştan ivme kazanan husumet çemberini yarmak için bizlere güç ve azim versin. Zira karşımızda rüşvetten, yolsuzluktan, nefretten ve bölücülükten niyet ve yüzleri kapkara kesilmiş suçlular ve suç ortakları vardır. Bunların saçtığı günah tohumları fitne ve bozgunculuk olarak filizlenmektedir. Kutuplaşmayla, kavgayla, iftirayla, dedikoduyla yabancı güçlerin taşeronluğuna soyunanların oyunlarını bozmak bizlerin namus borcudur.

  ANALAR BOŞUNA AĞLAMADI

  Kefensiz yatan Ülkücü şehitlerimizin davalarını, sahte kefene sarılıp ölüm edebiyatı yapan şeytani heveslere karşı bayraklaştırmak ve devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne var gücümüzle sahip çıkmak bizim amacımızdır. Şehitlerimiz boşuna toprak olmadı. Analar boşuna ağlamadı. Evlatlar boşuna yetim kalmadı. Güvence dün şehitlerimizdi, bugün de biziz. Allah varlığımızı, birliğimizi ve kardeşliğimizi daim etsin. Bu duygu ve düşüncelerle, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, Gün Sazak Bey’e ve tüm şehitlerimize, bunun yanında Soma’da kaybettiğimiz 301 madencimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Kabirleri nur, mekânları cennet, ruhları şad olsun.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir